Gorzkowice (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gorzkowicegmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.

Gmina Kamieńsk – gmina miejsko-wiejska w województwie łódzkim w powiecie radomszczańskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.Krosno-Bugaj – część wsi Krosno w Polsce. położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.

Siedziba władz gminy to Gorzkowice.

Według danych z 31 grudnia 2007 gminę zamieszkiwało 8649 osób.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2007 gmina Gorzkowice ma obszar 102,17 km², w tym:

 • użytki rolne: 76%
 • użytki leśne: 15%
 • Gmina stanowi 7,15% powierzchni powiatu piotrkowskiego.

  Gmina Gomunice – gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.Kolonia Żuchowice (do 2011 Żuchowice-Kolonia) – część wsi Żuchowice w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Piotrków Trybunalski – miasto na prawach powiatu w centralnej Polsce, położone na zachodzie Równiny Piotrkowskiej. Drugie pod względem wielkości miasto w województwie łódzkim i 47. w Polsce. Był miastem królewskim.
  Gorzkowice – wieś (dawniej miasto) w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  Kolonia Krzemieniewice – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  Pieńki Stolarskie – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  Sosnowiec – część wsi Marianek w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  {{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Krzemieniewice – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.
  Kolonia Kotków (do 2011 Kotków-Kolonia) – część wsi Kotków w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie piotrkowskim, w gminie Gorzkowice.

  Reklama