Gorgeous George

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gorgeous George (ur. 24 marca 1915 w Seward jako George Raymond Wagner, zm. 26 grudnia 1963 w Los Angeles) – amerykański wrestler. Wpłynął na rozwój wrestlingu, popularyzując i rozwijając rolę gimmicków, heelów, menedżerów i ceremonialnych wejść na ring z muzyką w tle. Przyczynił się też do znaczącej popularyzacji wrestlingu w telewizji.

Jesse „the Body” Ventura (ur. 15 lipca 1951 w Minneapolis, Minnesota jako James George Janos) – amerykański polityk, emerytowany zawodowy wrestler, były żołnierz elitarnej jednostki US Navy Seals, gubernator stanu Minnesota w latach 1999–2003. Pokonując, jako niezależny kandydat w wyborach 1998, kandydatów demokratów i republikanów, stał się następnie najpopularniejszym gubernatorem w historii stanu, osiągając w rankingach popularności poziom 73%. Nie ubiegał się o drugą kadencję.Herman Rohde (ur. 20 lutego 1921 r. w Camden, New Jersey, zm. 26 lipca 1992 r.) amerykański wrestler, niemieckiego pochodzenia znany pod pseudonimem Nature Boy Buddy Rogers. Pierwszy w historii WWE Champion.

Młodość i edukacja[ | edytuj kod]

George Raymond Wagner urodził się 24 marca 1915 w Seward w stanie Nebraska. Dorastał w Houston w stanie Teksas, gdzie uczęszczał do liceum Milby High School. Jak sam twierdził, w dzieciństwie lubił walczyć i celowo prowokował inne dzieci. Należał do grupy dzieci, która nazywała się gangiem Harrisburg Rats. Kilku członków gangu, Chester Hayes, Sterling „Dizzy” Davis oraz Jesse i Johnny James, zostali później zapaśnikami. Harrisburg Rats trenowali w YMCA. W wieku 17 lat Wagner zrezygnował z edukacji licealnej, aby zająć się zawodowo zapaśnictwem i występować na festynach oraz drobnych pokazach. Dorabiał także jako roznosiciel mleka. Po tym jak pokonał starszego od siebie mężczyznę na jednym z festynów, jego trener z YMCA, który był tego świadkiem, zachęcił go do rozpoczęcia kariery zawodowego wrestlera.

Menedżer (ang. manager) – w wrestlingu postać drugoplanowa, będąca częstym towarzyszem zawodnika lub zawodników. Na żeńskiego managera czasem mówi się valet (pl. giermek). Jeśli manager jest osobą kontrolującą wrestlera, który bez niego zachowywałby się zbyt gwałtownie i nieadekwatnie do sytuacji, to taką osobę nazywa się handler (pl. treser). W rzeczywistości nie musi być prawdziwym menedżerem, tylko odgrywać jego postać. IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Kariera wrestlerska[ | edytuj kod]

Wagner występował pod pseudonimem ringowym Barefoot Bohemian (pl. boso-stopy Czech) na Harrisburg Arena, Milby Arena i różnych mniejszych halach w Houston. W 1938 wygrał swoje pierwsze mistrzostwo. Pokonał Bucka Lipscomba w walce o Pacific Coast Middleweight Championship w Eugene w stanie Oregon. Barefoot Bohemian opracował gimmick nastawiony na denerwowanie publiczności. Miał getry, ozdobny kapelusz i laskę.

Sir Edward William Elgar (ur. 2 czerwca 1857 w Broadheath, koło Worcester, zm. 23 lutego 1934 w Worcester – brytyjski kompozytor. Pozostawił po sobie dwie symfonie (śmierć w 1934 r. przerwała pracę nad trzecią). Utwory te uważane są za jedne z najważniejszych brytyjskich utworów symfonicznych.WWE Hall of Fame jest aleją sław dla wrestlerów występujących w WWE. Oficjalnie utworzona 1 lutego 1993 przed World Wrestling Federation (WWF), poprzednika WWE, na poniedziałkowym Monday Night Raw. W tym odcinku, został przyjęty pierwszy członek André the Giant, który zmarł pięć dni wcześniej (zm. 27 stycznia 1993). Jego śmierć była powodem dla utworzenia Hall of Fame. Uroczystości wprowadzania kandydatów odbywały się w latach 1994-1996, nie ma jednak żadnego zapisu video wydanego przez WWE z tych uroczystości. Po ceremonii w 1996 r., WWF wstrzymał przyjmowanie nowych członków. W 2004 r. odnowiono WWE Hall of Fame, która zbiegała się z Wrestlemanią XX. Zawodnicy mogą zostać tam dodani poprzez innych liczących się zawodników lub "Hall Of Famera", czyli osobę, która jest dodana do hali sław.
Gorgeous George w ringu

W 1939 poślubił Betty Hanson z Eugene, która pracowała jako kasjerka w kinie. Ślub odbył się w ringu w jej mieście rodzinnym. Widowni tak się spodobało widowisko, że para wystawiała swój ślub w ringu wielokrotnie na innych arenach. George Wagner uczynił Betty Wagner pierwszym valetem w wrestlingu. Towarzyszyła mu, gdy wchodził na ring i ostrożnie składała jego szaty przed walką. Wchodziła też w interakcje z publicznością, na przykład policzkując fanów, którzy buczeli z powodu jej męża.

Konferansjer (fr. conférencier) – osoba prowadząca przedstawienie, zapowiadająca poszczególne punkty programu, nadająca kształt widowiskom artystycznym o charakterze estradowym. Zadaniem konferansjera jest przedstawianie artystów, przygotowanie publiczności na ich występ, urozmaicanie przedstawień anegdotami i dowcipami.Striptease lub striptiz (w wolnym tłumaczeniu z jęz. ang. "podniecające rozbieranie") - rodzaj pokazu erotycznego, polegającego na celowym, nieśpiesznym zdejmowaniu z siebie kolejnych części garderoby, które ma na celu wywołania podniecenia seksualnego poprzez ukazywanie nagiego ciała w tańcu. Charakterystyczną cechą takiego pokazu jest stopniowanie napięcia oraz spowalnianie zdejmowania części odzieży w tych momentach, kiedy widownia chce zobaczyć dalsze obnażanie się. Pokazy striptease odbywają się niemal zawsze z podkładem muzycznym.

Dzięki swojej denerwującej narcystycznej osobowości odniósł sukces. Ludzie chętnie przychodzili na jego walki, aby zobaczyć jak przegrywa. Do lipca 1945 ulepszył swój gimmick. Przyjął pseudonim ringowy Gorgeous George (pl. Przepiękny George). Pseudonim ten przypadkowo wymyśliła jego teściowa, która tak nazwała Wagnera, gdy zobaczyła go w szacie zrobionej przez jego żonę Betty Wagner. Oprócz tego George.zapuścił loki, przefarbował je na kolor blond (do tej pory miał brązowe) i zaczął nosić w nich złote zapinki. Przed walkami wchodził na ring po czerwonym dywanie i przy dźwiękach kompozycji Pomp an Circumstance Edwarda Elgara. Konferansjer zapowiadał go jako ludzką orchideę, narodową sensację i toast wybrzeża. W swojej karierze George miał różnych valetów, męskich i żeńskich, którzy spryskiwali go oraz jego otoczenie perfumami, zwanymi atomizer. Wykazywał opory przed dotykaniem i byciem dotykanym. W czasie walki ciągnął przeciwników za włosy i drapał im oczy, gdy sędzia nie patrzył. Ludzi na widowni nazywał wieśniakami. Jego finisherem był flying side headlock (headlock i rzucenie przeciwnika na matę) George był tak skutecznym heelem, że wielu fanów atakowało go fizycznie. Pracował dla promotorów wrestlingu w całym kraju. Jego walki były emitowane w telewizji w 50 różnych miastach. Według The Independent George zarabiał około 100 tysięcy dolarów amerykańskich miesięcznie.

Muhammad Ali, właśc. Cassius Marcellus Clay Jr. (ur. 17 stycznia 1942 w Louisville, zm. 3 czerwca 2016 w Phoenix) – amerykański bokser. North Hollywood - dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych leżąca w regionie San Fernando Valley. W North Hollywood miała miejsce jedna z największych strzelanin w historii Los Angeles - strzelanina w North Hollywood.

W 1959 przegrał walkę przeciwko mistrzowi NWA Billy Watson i zgodnie z postanowieniem zakładu George’owi zgolono włosy. George ponownie przegrał włosy w 1962, przegrywając walkę przeciwko zamaskowanemu wrestlerowi The Destroyerowi. Gdyby George wygrał, Destroyer musiałby zdjąć maskę. Zawodnicy stoczyli ze sobą walkę rewanżową. Tym razem, zgodnie z zakładem, po przegranej George’a zgolono włosy jego valetowi i drugiej żonie, Cherie Dupré. Próbowała uciec, ale została zatrzymana przez siedmiu mężczyzn.

Poniżej znajduje się lista ruchów w wrestlingu, czyli różnych odmian ataków, chwytów, rzutów, ciosów i innych ofensywnych manewrów. We wrestlingu zawodnicy aby osłabić przeciwnika mogą między bić go pięściami, kopać i wykręcać kończyny. W rzeczywistości stosują różne metody łagodzenia bólu, na przykład uderzanie otwartą pięścią, czy rozkładanie uderzenia na jak największy obszar. Oprócz tego wykonują też manewry, które pojawiają się w różnych walkach na tyle często, że doczekały się własnych nazw. Laska – przedmiot służący do podpierania się podczas chodzenia. Współcześnie typowa laska ma formę prostego, zwykle drewnianego kija zakończonego półkolistym uchwytem. Jej długość dostosowana jest do wzrostu użytkownika.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]




Warto wiedzieć że... beta

Alkoholizm, choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, toksykomania alkoholowa – zaburzenie polegające na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.
Randall Mario Poffo, znany jako "Macho Man" Randy Savage (ur. 15 listopada 1952 w Sarasota, Florida, zm. 20 maja 2011 Seminole, Florida ) – amerykański wrestler, który przyczynił się do rozwoju World Wrestling Federation, a później World Championship Wrestling.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Czesi (czes. Češi) – naród słowiański zamieszkujący głównie obszar Czech i będący jej głównym składnikiem ludnościowym; mniejsze zbiorowości występują także w USA, Kanadzie, Niemczech, Słowacji, Argentynie, Australii, Austrii, Szwajcarii i in. Przynależność do narodu czeskiego deklaruje ok. 12 mln osób.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Poniżej znajduje się lista pojęć związanych z wrestlingiem. Ta rozrywka sportowa posiada wiele terminów charakterystycznych tylko dla niej. W początkowych latach istnienia wrestlingu wiele z przedstawionych sformułowań było znanych wyłącznie przez zawodników i osób bezpośrednio związanych z organizacją show, a określenia te służyły przede wszystkim do porozumiewania się w towarzystwie osób z zewnątrz. W ostatnich latach ogólnodostępność Internetu pozwoliła na wzrost popularności tych terminów. Części z nich używa się tylko w aspektach finansowych, zaś reszty odnośnie samych zawodników i ich walk.

Reklama