• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Google Finance  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Adobe Flash (dawniej Macromedia Flash) – program komputerowy, technologia tworzenia animacji z wykorzystaniem grafiki wektorowej na zasadzie klatek kluczowych. Powstałe pliki .swf, zwane często "plikami Flash" można odtwarzać na stronie za pomocą przeglądarki internetowej z zainstalowaną odpowiednią wtyczką (np. Adobe Flash Player) lub w oddzielnym programie do tego przeznaczonym. Od wersji Flash 5, program wyposażony został w język programowania do obsługi zdarzeń (np. kliknięcie elementu myszą) – ActionScript. Dzięki temu we Flashu można tworzyć interaktywne animacje i programy, np. popularne w sieci WWW gry Flash. Oprócz tego, pliki Flash są wykorzystywane do internetowych reklam i prezentacji. Istnieją również strony internetowe całkowicie oparte na plikach Flash.Google Polska (właściwie Google Poland sp. z o.o.) — polski oddział firmy Google założony w 2005 roku. 28 kwietnia 2010 w Polsce dla Google pracowało w trzech miastach łącznie 200 osób.
  Krytyka[ | edytuj kod]

  Główna krytyka Google Finance i innych najpopularniejszych stron zawierających informacje giełdowe dotyczy zbytniego skupienia serwisu na amerykańskiej gospodarce. Informacje o innych krajach są minimalne, lub w ogóle nie istnieją.

  15 grudnia 2006 Hitwise opublikował raport, ukazujący minimalny udział Google Finance na rynku informacji giełdowych, wynoszący 0,78% przy udziale Yahoo! równym 37,3%. Było to szczególnie ironiczne i zaskakujące, gdyż nad serwisem pracowali ludzie, którzy opuścili Yahoo Finance dla Google Finance. Google Finance jest jednocześnie jednym z niewielu produktów Google, które są rozwijane całkowicie oddzielnie.

  Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.Trendy Google, ang. Google Trends – serwis Google udostępniający informacje na temat ilości, pochodzenia, zależności od czasu i głównych regionów zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google. Usługa pozwala m.in. na porównanie częstości różnych zapytań na wykresie. Ranking można sortować także według języka i państwa, z którego zapytania pochodzą.

  Przypisy[ | edytuj kod]  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.868 sek.