Gompertshausen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gompertshausen – dzielnica miasta Heldburg w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia w powiecie Hildburghausen, we wspólnocie administracyjnej Heldburger Unterland. Do 31 grudnia 2018 samodzielna gmina.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Thüringer Landesamt für Statistik, Erfurt

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bevölkerung, www.laiv-mv.de [dostęp 2020-02-25].
  2. Utworzenie miasta Heldburg
Heldburg – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, w powiecie Hildburghausen, siedziba wspólnoty administracyjnej Heldburger Unterland. Powstało 1 stycznia 2019 z połączenia miasta Bad Colberg-Heldburg oraz gmin Gompertshausen i Hellingen. Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Warto wiedzieć że... beta

Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
Wspólnota administracyjna Heldburger Unterland (niem. Verwaltungsgemeinschaft Heldburger Unterland) - wspólnota administracyjna w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, w powiecie Hildburghausen. Siedziba wspólnoty znajduje się w mieście Bad Colberg-Heldburg.

Reklama