Golf na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Golf na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywany był w dniach 11-20 sierpnia. Powrócił do olimpijskiego programu po stu dwunastu latach (ostatnio rozgrywany był na igrzyskach w 1904 roku).

Golf obecny był w programie igrzysk olimpijskich dwukrotnie. Pierwszy raz zawodnicy i rywalizowali podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1900 w Paryżu, a ostatni cztery lata później w Saint Louis podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1904.31. Letnie Igrzyska Olimpijskie (właściwie: Igrzyska XXXI Olimpiady) – multidyscyplinarne zawody sportowe, które odbędą się w brazylijskim Rio de Janeiro w 2016 roku. Będą to pierwsze igrzyska w Ameryce Południowej. Gospodarz igrzysk został wybrany na 121. sesji MKOl, która odbyła się 2 października 2009 roku w Kopenhadze.

Kwalifikacje[ | edytuj kod]

Kwalifikacje zdobyło 60 zawodników i zawodniczek. Zostały one przyznane na podstawie rankingu olimpijskiego z dnia 11 lipca 2016. Piętnastu najlepszych zdobyło kwalifikacje z zastrzeżeniem 4 zawodników na kraj. Pozostałym mogły przypaść dwa miejsca. Po jednym miejscu w obydwu konkurencjach zarezerwowanych było dla najlepszego Brazylijczyka i Brazylijki. IGF (Międzynarodowa Federacja Golfowa) zapewniła też, że każdy kontynent miał swojego przedstawiciela.

Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama