Gminy Norwegii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Norwegia podzielona jest na 11 okręgów (norw. fylke) i 356 gminy (norw. kommune). Niniejsza strona zawiera alfabetyczną listę norweskich gmin (norw. norske kommuner).

Gmina Øvre Eiker (norw. Øvre Eiker kommune) jest jedną z norweskich gmin leżących w regionie Buskerud. Siedzibą gminy jest miasto Hokksund.Gmina Gáivuotna / Kåfjord (norw. «Kåfjord kommune», płnlap. «Gáivuona suohkan», po kwensku «Kaivuonon komuuni») jest jedną z norweskich gmin leżących w okręgu Troms. Siedzibą gminy jest miejscowość Olderdalen.

A[ | edytuj kod]

AlstahaugAltaAlvdal – Alver – AndøyAremarkArendalAskerAskvollAskøyAukraAureAurlandAurskog-HølandAustevollAustrheimAverøy

B[ | edytuj kod]

BalsfjordBambleBarduBeiarnBergenBindalBirkenesBjerkreim – Bjørnafjorden – BerlevågBodøBoknBremangerBrønnøyByglandBykleBærumBø (Nordland)BømloBåtsfjord

Gmina Hå (norw. Hå kommune) jest jedną z norweskich gmin leżących w regionie Rogaland. Siedzibą gminy jest miasto Varhaug.Gmina Nesseby (norw. Nesseby kommune) jest jedną z norweskich gmin leżących w regionie Finnmark. Siedzibą gminy jest miasto Varangerbotn.


Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]
Warto wiedzieć że... beta

Molde – norweskie miasto i gmina leżąca w regionie Møre og Romsdal, w regionie Romsdal. Położone jest na półwyspie Romsdalshalvøya, nad wodami Romsdalsfjordu. Jest centrum administracyjnym okręgu Møre og Romsdal, gminy Molde, głównym miastem regionu Romsdal oraz siedzibą diecezji Møre. Gmina ma 362,02 km² kwadratowe, co czyni ją 254. norweską gminą pod względem powierzchni. Zamieszkana jest przez 24 795 osób (2010).
Bærum - gmina w okręgu Akershus w Norwegii, w zachodniej części aglomeracji Oslo. Siedzibą gminy jest miasto Sandvika.
Gmina Evje og Hornnes (norw. Evje og Hornnes kommune) – norweska gmina leżąca w regionie Aust-Agder. Jej siedzibą jest miasto Evje.
Gmina Fusa (norw. Fusa kommune) jest jedną z norweskich gmin leżących w regionie Hordaland. Siedzibą gminy jest miasto Eikelandsosen.
Gmina Marker (norw. Marker kommune) jest jedną z norweskich gmin leżących w regionie Østfold. Siedzibą gminy jest miasto Ørje.
Gmina Alstahaug (norw. Alstahaug kommune) jest jedną z norweskich gmin leżących w regionie Nordland. Siedzibą gminy jest miasto Sandnessjøen.
Gmina Sandøy (norw. Sandøy kommune) jest jedną z norweskich gmin leżących w regionie Møre og Romsdal. Siedzibą gminy jest wyspa Sandøy.

Reklama