Gmina Lihula

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gmina Lihula (est. Lihula vald) – gmina wiejska w Estonii, w prowincji Lääne. W 2017 roku gmina Lihula, gmina Hanila, gmina Koonga oraz gmina Varbla zostały połączone w gminę Lääneranna.

Kirikuküla - wieś w Estonii, w prowincji Lääne, w gminie Lihula. Wieś położona jest na granicy Parku Narodowego Matsalu. Na północ od wsi rzeka Tuudi wpada do rzeki Kasari.Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.

W skład gminy wchodziły:

 • 1 miasto: Lihula
 • 25 wsi: Alaküla, Hälvati, Järise, Kelu, Kirbla, Kirikuküla, Kloostri, Kunila, Lautna, Matsalu, Meelva, Metsküla, Pagasi, Parivere, Penijõe, Petaaluse, Poanse, Rumba, Saastna, Seira, Tuhu, Tuudi, Vagivere, Valuste, Võhma.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Gmina Varbla (est. Varbla vald) – gmina wiejska w Estonii, w prowincji Parnawa. W 2017 roku gmina Varbla, gmina Hanila, gmina Koonga oraz gmina Lihula zostały połączone w gminę Lääneranna.
  Seira - wieś w Estonii, w prowincji Lääne, w gminie Lihula. Na północ od wsi do rzeki Kasari wpadają dwie rzeki: Vanamõisa oraz Allika.
  Gmina Hanila (est. Hanila vald) – gmina wiejska w Estonii, w prowincji Lääne. W 2017 roku gmina Hanila, gmina Koonga, gmina Lihula oraz gmina Varbla zostały połączone w gminę Lääneranna.

  Reklama