Girls Aloud

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Girls Aloudbrytyjski girlsband stworzony w programie Popstars na kanale ITV1 w edycji The Rivals z 2002 roku. Dziewczyny zwyciężyły w imprezie Smash Hits oraz zdobyły nagrodę TMF. Były także nominowane do BRIT Award. Grupa, składająca się z Cheryl Cole (z.d. Tweedy), Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh, ustanowiła rekord 20 (wszystkich) singli w pierwszej dziesiątce (włączając 4 na pierwszej pozycji). 18 lutego 2009 roku zdobyły swoją pierwszą nagrodę na BRIT Awards w kategorii "Najlepsza piosenka pop". Zdobyły też popularność w Europie hitami #1 w Grecji czy w Irlandii. Udowodniły swą urodę, zdobywając Glamour Women of the Year Award oraz FHM Bloke Award.

Justified – debiutancki album Justina Timberlake’a. Album został wydany 5 listopada 2002 roku. Jest utrzymany w gatunkach muzycznych Pop oraz R&B.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

Kariera[ | edytuj kod]

Muzyka[ | edytuj kod]

2002–2004: Sound of the Underground[ | edytuj kod]

Po ogromnym sukcesie singla Sound of the Underground, nowo uformowana grupa pracowała przez pięć miesięcy nad swym debiutanckim albumem.

Duran Duran – brytyjski zespół rockowy. Zaczynał swoją działalność w momencie, gdy na brytyjskiej scenie pojawił się styl new romantic i z tym stylem jest zazwyczaj kojarzony. Utworzony w 1978 roku w Birmingham przez basistę Johna Taylora i klawiszowca Nicka Rhodesa. Obecnie działa jako kwartet.Promocja jest to oddziaływanie na odbiorców produktów danej firmy, polegające na przekazaniu im informacji, które mają w odpowiednim stopniu zwiększyć wiedzę na temat produktów lub usług oraz samej firmy w celu stworzenia dla nich preferencji na rynku.

Nieco później, w maju 2003, nagrały hit "No Good Advice". Piosenka zebrała negatywne oceny. Same wokalistki oceniły teledysk jako najmniej przez nie lubiany, ze względu na trudności przy jego produkcji. W tym samym roku tenże wideoklip uznano za jeden z najseksowniejszych.

Debiutowy album "Sound of the Underground" został wydany 26 maja 2003. Uplasował się na drugiej pozycji tuż za albumem Justina Timberlake'a "Justified". Piosenka "Girls Allowed", została napisana dziewczynom przez byłego członka grupy Westlife – Bryana McFaddena. Współautorem piosenki "Some Kind of Miracle" była Edele Lynch.

Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek. UK Albums Chart – lista przebojów publikująca najlepiej sprzedające się albumy (również w wersji digital download) w Wielkiej Brytanii. Jest sporządzana przez The Official Charts Company i publikowana w magazynie Music Week (Top 75) oraz na stronie internetowej OCC (Top 100); pełna lista 200 albumów jest publikowana wyłącznie w newsletterze ChartsPlus.

Trzeci singel "Life Got Cold", wydany 23 sierpnia, zajął trzecie miejsce. Pomógł on powrócić albumowi do UK Top 20.

W październiku 2003 roku został wydany cover piosenki Pointer Sisters – "Jump (For My Love)". Piosenka towarzyszyła soundtrackowi do filmu "Love Actually". Singel uplasował się na miejscu drugim, tuż za piosenką "Westlife" – "Mandy". "Jump" pomógł we wzroście sprzedaży reedycji albumu (wydanego 1 grudnia 2003), który uzyskał miano brytyjskiej "platynowej płyty".

Untouchable — to dwudziesty pierwszy singel zespołu Girls Aloud pochodzący z piątego studyjnego albumu "Out of Control", który wydany został 27 kwietnia 2009 roku.No Good Advice - drugi singel Girls Aloud z ich debiutanckiego albumu Sound Of The Underground. Dotarł do miejsca #2 w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Sprzedał się w ilości 118 tysięcy egzemplarzy.

W nowej wersji albumu na miejsce trzech usuniętych piosenek wstawiono nowe: "Jump (For My Love)", "You Freak Me Out" (ścieżka dźwiękowa do filmu "Zakręcony piątek") oraz "Girls On Film" (Cover zespołu Duran Duran, B-Side do singla "Life Got Cold"). "You Freak Me Out" został wykonany na programie CD:UK na początku roku 2004. Prezenter tego kanału ogłosił, że to będzie ich kolejny singel, jednak plany zrobienia klipu zostały porzucone, a dziewczyny rozpoczęły pracę nad kolejnym albumem.

UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.

Z powodu gwałtownej obniżki ceny i wysokiej popularności kolekcji "Greatest Hits", w grudniu 2006 "Sound Of The Underground" powracając na Top 75 sprzedał się w liczbie 10.000 kopii dając ogólnie, wynik ok. 330.000 kopii, co nie uratowało go przed tytułem "Najgorzej sprzedającego się albumu Girls Aloud". Uplasował się blisko za "Chemistry" – 360.000 i "What Will the Neighbours Say" – 570.000.

Kimberley Jane Walsh (ur. 20 listopada 1981 w Bradford, Anglia) – brytyjska piosenkarka, aktorka, a także członkini zespołu Girls Aloud.Grecja (gr. Ελλάδα Elláda, IPA: [e̞ˈlaða] lub Ελλάς Ellás, IPA: [e̞ˈlas]), Republika Grecka (Ελληνική Δημοκρατία Ellinikí Dimokratía, IPA: [e̞ˌliniˈci ðimo̞kraˈtiˌa]) – kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami: Albanią, Macedonią Północną i Bułgarią od północy oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja ma dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 2500 wysp, w tym 165 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2918 m n.p.m. Mitikas w masywie Olimpu.

Album utrzymał się w Top 75 przez 20 tygodni w okresie ponad trzech lat.

2004–2005: What Will The Neighbours Say?[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: What Will The Neighbours Say?.

Po krótkiej przerwie, dziewczyny powróciły na scenę, razem z nowym singlem "The Show", który był pierwszą piosenką z ich drugiego albumu. Nowy singel posiadał, rzadko używaną strukturę, dla piosenki w popowych rytmach. Na tak zbudowanej ekscytacji i oczekiwaniu, wszedł na listę miejscem drugim.

To jest lista oficjalnie wydanych utworów, singli i albumów Girls Aloud, brytyjskiego girlsbandu. Girls Aloud wydały pięć albumów studyjnych, dwie składanki najlepszych piosenek, 24 singli oraz pięć płyt DVD przy udziale Polydor Records i jej oddziału Fascination Records.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Kolejny singel "Love Machine" także uplasował się na miejscu drugim, jednocześnie stając się drugą grupą (po Spice Girls), która wydała 6 singli w pierwszej trójce w Wielkiej Brytanii. Singel "Love Machine" został nominowany do nagrody "Piosenka Roku", kanału ITV ostatecznie zajął szóste miejsce. Piosenka została też wykorzystana w reklamie Homebase.

The Music Factory (lub w skrócie TMF) - kanał muzyczny nadający w Holandii (jako TMF Holandia), Belgii (jako TMF Vlaanderen) oraz dawniej w Wielkiej Brytanii łącznie z Irlandią (jako TMF UK, w 2009 kanał zastąpiono lokalną wersją telewizji VIVA). Właścicielem uruchomionej w 1995 roku stacji jest od 2002 MTV Networks Europe, które jest jednocześnie częścią Viacomu.Westlife – irlandzki (Sligo) boysband wykonujący muzykę pop. Tworzyli go: Kian Egan, Shane Filan, Mark Feehily, Nicky Byrne. Do 2004 r. członkiem boysbandu był również wokalista Brian McFadden.

Ich siódmy singel, cover hitu grupy "The Pretenders" piosenki "I'll Stand by You", zajął pierwsze miejsce na liście w listopadzie 2004 i nie schodził z niego przez dwa tygodnie. Został singlem roku 2004 dla akcji "Dzieci w potrzebie"(Children in Need). "I'll Stand by You" sprzedał się w liczbie prawie 60.000 kopii w ciągu pierwszego tygodnia.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Wake Me Up - czwarty i ostatni singel Girls Aloud z ich drugiego studyjnego albumu What Will The Neighbours Say?. W Wielkiej Brytanii zadebiutował na #4 miejscu, w Irlandii dotarł do miejsca #6, w Polsce dotarł do miejsca #12, a w Grecji do miejsca #15. Wydany 21 lutego 2005 roku, w Wielkiej Brytanii sprzedał się w ilości 62 tysięcy egzemplarzy.

Album What Will the Neighbours Say? został wydany dnia 29 listopada 2004 i wszedł na listę miejscem szóstym. W tworzeniu albumu (tj. pisaniu utworów, współtworzeniu tekstów itd.) pomógł(a) Xenomania. Natychmiastowy wzrost popularności tego albumu sprawiło zrobienie pierwszej, w twórczości Girls Aloud, trasy koncertowej o nazwie What Will The Neighbours Say? Live która miała miejsce w maju 2005 roku. What Will the Neighbours Say? zebrał doskonałe opinie; nawet najbardziej wymagający krytycy uznali, że What Will the Neighbours Say? jest lepszy niż ich debiutowy album. Sprzedał się w liczbie 400.000 kopii w ciągu pierwszego miesiąca, zyskując miano platyny.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Ostatnim singlem został "Wake Me Up", wydany w lutym 2005.
Uplasował się na miejscu 4, stając się pierwszym singlem Girls Aloud, który opuścił pierwszą trójkę oraz ósmym, który był w pierwszej piątce.

Na początku roku 2005 dziewczyny wygrały "Glamour Magazine Award" w kategorii "Zespół roku" były również nominowane do "BRIT Award" jako "Best Pop".

2005–2006: Chemistry[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Chemistry.

Po zakończeniu swojej pierwszej trasy koncertowej, dziewczyny wróciły do studia, aby nagrać nowy album. Pierwszym singlem z "Chemistry" została piosenka Long Hot Summer, która dotarła do #7 miejsca na brytyjskiej liście przebojów. Kolejnym singlem zostało Biology, które, jak się później okazało, stało się najpopularniejszym singlem z tego albumu, docierając do miejsca czwartego.

The Loving Kind to dwudziesty singel brytyjskiej grupy Girls Aloud napisany przy współpracy z grupą muzyczną Pet Shop Boys pochodzący z albumu Out of Control. Wydany został 12 stycznia 2009 roku. Premiera teledysku odbyła się 3 grudnia w Channel 4. Singel zajął 10 miejsce listy TOP 20. Tym samym dziewczęta ustanowiły rekord 20 (wszystkich) swoich singli w TOP 10.Chemistry jest trzecim albumem brytyjskiego girlsband Girls Aloud, który został wydany w Wielkiej Brytanii przez Polydor Reords dnia 5 grudnia 2005. Twórcami albumu byli Brian Higgins i Xenomania. Chemistry, zajmując 11 lokatę, stał się pierwszym albumem dziewczyn, nie będącym w top ten. Mimo to przez pierwsze tygodnie sprzedawał się wyjątkowo dobrze, osiągając status platyny. W Australii i Nowej Zelandii album wydano 20 lutego 2006.

5 grudnia miał swoją premierę album "Chemistry". Album zadebiutował na #11 miejscu, sprzedając się w całkowitym nakładzie 360 000 egzemplarzy. Trzecim singlem została piosenka See the Day, która zadebiutowała na miejscu dziewiątym. Została wydana 19 grudnia 2005 roku.

Czwartym i ostatnim singlem z trzeciego albumu Girls Aloud została piosenka Whole Lotta History, która dotarła do szóstego miejsca brytyjskiej listy przebojów.

16 października jest 289. (w latach przestępnych 290.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 76 dni."Sexy! No No No..." − szesnasty singel zespołu Girls Aloud i pierwszy z czwartej płyty zespołu Tangled Up. Singel został wydany 3 września 2007 roku.

2006-2007: The Sound of Girls Aloud[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: The Sound of Girls Aloud.

We wrześniu 2006 roku oficjalnie potwierdzono, że dziewczyny wydadzą składankę swoich największych przebojów. Album "The Sound of Girls Aloud" został wydany 30 października 2006 roku. Album został najlepiej sprzedającym się albumem dziewcząt, sprzedając się w Wielkiej Brytanii w ilości 720 000 egzemplarzy.

Tangled Up Tour – czwarta trasa koncertowa brytyjskiego girlsbandu Girls Aloud. Koncerty zaczęły się 3 maja 2008 w irlandzkim mieście Belfast, a zakończyły się w Birmingham 4 czerwca 2008. Wersja wakacyjna trwała od 4 lipca 2008 do 29 sierpnia 2008. W odróżnieniu od edycji wiosennej, edycja wakacyjna nie posiadała w swoim repertuarze piosenki Fling, a także miała tylko 2 rodzaje strojów (w edycji zwykłej jest ich 5).Homebase Ltd. – brytyjska sieć sklepów remontowo-budowlanych (tzw. DIY – zrób to sam) należąca do spółki Home Retail Group. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Milton Keynes, w Anglii.

Pierwszym singlem z albumu została piosenka Something Kinda Ooooh, wydana 16 października 2006 roku. Piosenka zadebiutowała na miejscu piątym, a po tygodniu dotarła do miejsca trzeciego. Drugim i ostatnim singlem zostało I Think We're Alone Now, które dotarło do miejsca czwartego.

2007-2008: Tangled Up[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Tangled Up.

Tangled Up to czwarty studyjny album zespołu Girls Aloud którego premiera odbyła się 19 listopada 2007 roku w Wielkiej Brytanii. Producentem płyty jest Brian Higgins i Xenomania.

Whole Lotta History - czwarty i ostatni singel Girls Aloud z ich trzeciego studyjnego albumu Chemistry. Dotarł do miejsca #6 w Wielkiej Brytanii, do miejsca #18 w Irlandii, do #32 w Grecji oraz do miejsca #76 w Polsce. Wydany 13 marca 2006, sprzedał się w ilości 38 tysięcy egzemplarzy.Biology - drugi singel Girls Aloud z ich trzeciego albumu Chemistry. Wydany 14 listopada 2005 roku, dotarł do #3 miejsca w Nowej Zelandii, #4 miejsca w Wielkiej Brytanii oraz do #5 miejsca w Irlandii. Sprzedał się w łącznym nakładzie 110 tysięcy egzemplarzy. Został najpopularniejszym singlem girlsbandu z tego albumu.

Singlem promującym najnowszą płytę dziewczyn jest Sexy! No No No... Jest on 16. singlem dziewczyn (w Wielkiej Brytanii wydany 3 września 2007). Teledysk został wydany już podczas wakacji, 10 sierpnia 2007. 17. singlem (2 z płyty Tangled Up) została piosenka Call the Shots. Premiera singla odbyła się 26 listopada 2007. Teledysk wydano 16 października 2007. 18. singlem girlsbandu jest Can't Speak French który wydany został 17 marca 2008 roku. Teledysk miał premierę 16 lutego 2008 roku. Na 3 singlach Girls Aloud poprzestanie promowac album Tangled Up.

Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Long Hot Summer - pierwszy singel Girls Aloud z ich trzeciego studyjnego albumu Chemistry. Dotarł do miejsca #7 w Wielkiej Brytanii oraz do miejsca #16 w Irlandii. Wydany 22 sierpnia 2005 roku, w Wielkiej Brytanii sprzedał się w ilości 52 tysięcy egzemplarzy.

2008-2010: Out of Control[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Out of Control.

Piąty studyjny album (ogółem szósty), który wydany został 3 listopada 2008 roku. W pierwszym tygodniu pobytu na liście UK Albums Chart zajął pierwsze miejsce, co czyni go drugim jak do tej pory albumem Girls Aloud, który osiągnął to miejsce.

"Something Kinda Ooooh" – pierwszy singel zespołu Girls Aloud z płyty Greatest Hits – "The Sound of Girls Aloud". Został wydany 23 października 2006.Jump (For My Love) – czwarty i ostatni singel Girls Aloud z ich debiutanckiego albumu Sound Of The Underground. Piosenka ta znajduje sie także na ich drugim studyjnym albumie What Will the Neighbours Say?. Dotarł do miejsca #2 w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, do miejsca #6 W Belgii, do #8 w Holandii oraz do miejsca #9 w Szwecji. Wydany 17 listopada 2003 roku, w Wielkiej Brytanii sprzedał się w ilości 182 tysięcy egzemplarzy. Singel jest coverem utworu Pointer Sisters pod tym samym tytułem.

Pierwszym singlem promującym album jest piosenka The Promise, która zadebiutowała na miejscu 1. na liście UK Singles Chart (jest ogółem 4 singlem zespołu, który dotarł do pierwszego miejsca). Singiel miał premierę 20 października 2008. W lutym 2009 roku odbyła się gala Brit Awards 2009 na której zespół wykonał ten oto utwór. Singiel został również nominowany do tytułu Najlepszej Piosenki i zdobył tę zaszczytną nagrodę.

30 października jest 303. (w latach przestępnych 304.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 62 dni.Something New - pierwszy singel zespołu Girls Aloud pochodzący z drugiego albumu Greatest Hits "Ten", który został wydany 18 listopada 2012 roku. Utwór jest pierwszym singlem grupy wydanym po trzech latach od zawieszenia działalności w 2009. Piosenka została wydana jako oficjalny hymn organizacji charytatywnej Children in Need w 2012 roku.

Drugim singlem została piosenka The Loving Kind. Singiel wydany został 12 Stycznia 2009. Premiera teledysku w Wielkiej Brytanii odbyła się 3 grudnia na kanale 4Music oraz Channel 4. Utwór ten 18 Stycznia 2009 roku trafił do TOP 10 na liście UK Singles Chart, co oznacza, że wszystkie wydane do tej pory single znalazły się w TOP 10 w Wielkiej Brytanii.

Tangled Up jest czwartym albumem (nie licząc albumu kompilacyjnego The Sound of Girls Aloud) brytyjskiego girlsbandu Girls Aloud. Został on wydany przez Fascination Records, a jego premiera odbyła się w Wielkiej Brytanii 19 listopada 2007. Tangled Up (jak i poprzednie albumy) został stworzony przy współpracy Briana Higginsa i Xenomania. Trasa koncertowa Tangled Up Tour zaczęła się 3 Maja 2008 w Irlandzkim mieście BelfastSUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.

Trzecim singlem promującym album jest utwór "Untouchable" który został uznany za najlepszą piosenkę albumu "Out of Control". Singiel wydany został 27 kwietnia 2009 roku. Premiera teledysku odbyła się 25 marca 2009 roku na brytyjskim kanale telewizyjnym 4Music i Channel 4. Untouchable jest pierwszym singlem zespołu który nie trafił do Top 10 w Wielkiej Brytanii. Piosenka dotarła do miejsca 11.

Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.Justin Randall Timberlake (ur. 31 stycznia 1981 w Memphis) – amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor, tancerz i producent muzyczny.

Album promowany był również trasą koncertową Out of Control Tour.

2012: Powrót[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Ten (album Girls Aloud).

Po trzech latach przerwy dziewczyny z Girls Aloud ponownie spotkały się w studiu z okazji dziesiątej rocznicy powstania zespołu. Cheryl Cole potwierdziła powrót zespołu i stwierdziła, że będzie to miało miejsce w listopadzie 2012 roku. Powrót grupy związany jest z wydaniem charytatywnego singla dla organizacji Children in Need. Teledysk do utworu został nakręcony w październiku 2012 roku. 9 października 2012 oficjalna strona zespołu została zaktualizowana o odliczanie do dnia premiery teledysku, a następnie wydaniem krótkiego zwiastunu widea w dniu 15 października; tego samego dnia singel wyciekł do internetu. Nowy utwór nosi nazwę "Something New", a jego radiowa premiera odbyła się w rozgłośni Capital FM, w południe 16 października 2012. Oficjalnie singel został wydany 18 listopada 2012. 26 listopada 2012 roku ukazał się album podsumowujący dziesięcioletnią działalność zespołu. Prócz największych przebojów, wydawnictwo zawiera cztery nowe nagrania, powstałe na potrzeby promocji albumu. Krążek dotarł do 9 miejsca UK Albums Chart i rozszedł się do marca 2013 w ilości 156,000 egzemplarzy. Drugim singlem promującym album został utwór "Beautiful 'Cause You Love Me" wydany 17 grudnia 2012 roku. Utwór ten dotarł tylko do 97 miejsca UK Singles Chart i jest pierwszym singlem zespołu, który nie znalazł się w top 20.

Nadine Elizabeth Louise Coyle (ur. 15 czerwca 1985 w Derry, Irlandia Północna) – irlandzka piosenkarka, członkini, a także solistka zespołu Girls Aloud.ITV - najpopularniejszy kanał telewizji komercyjnej w Wielkiej Brytanii, działający formalnie jako sieć dwunastu regionalnych kanałów z Anglii, Walii i Wysp Normandzkich, z których jedenaście należy do ITV plc, a dwunasty do blisko powiązanej z z nią spółki Channel Television. W praktyce wszystkie nadają identyczny program (z wyjątkiem regionalnych serwisów informacyjnych) co sprawia, iż z perspektywy widza ITV jest jednym kanałem.

2013: Zakończenie kariery[ | edytuj kod]

Girls Aloud ogłosiły rozstanie w środę 20 marca 2013 roku, kilka godzin po zakończeniu trasy koncertowej Ten - The Hits Tour 2013.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Life Got Cold to trzeci singel Girls Aloud z ich debiutanckiego albumu Sound Of The Underground. Piosenka dotarła do #2 miejsca w Irlandii, oraz do miejsca #3 w Grecji i Wielkiej Brytanii. Sprzedała się w nakładzie 82 tysięcy egzemplarzy.
"Call the Shots" to piosenka pop stworzona przez Mirandę Cooper, Briana Higginsa, Tima Powella, Lisę Cowling oraz Giselle Somerville na czwarty album studyjny brytyjskiego girlsbandu Girls Aloud, Tangled Up (2007). Wyprodukowany przez Xenomania, utwór wydany został jako drugi singel promujący krążek (siedemnasty w karierze muzycznej zespołu) 26 listopada 2007 roku.
Cheryl Ann Tweedy, primo voto Cole, secundo voto Fernandez-Versini (ur. 30 czerwca 1983 w Newcastle upon Tyne) – angielska piosenkarka, autorka tekstów, tancerka, modelka i osobowość telewizyjna.
Out of Control - piąty studyjny album zespołu Girls Aloud (ogółem szósty), który został wydany 3 Listopada 2008 roku. Jest drugim albumem dziewcząt, który dotarł do 1 miejsca UK Albums Chart.
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

Reklama