Gina Philips

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gina Philips, właśc. Gina Consolo (ur. 10 maja 1970 w Miami Beach) – amerykańska aktorka, okazjonalnie producentka filmowa.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Smakosz (tytuł oryg. Jeepers Creepers) − film fabularny (horror) z 2001 roku, wykreowany przez fana gatunku Victora Salvę, twórcę filmu Siła spokoju (2006). Producentem wykonawczym projektu jest Francis Ford Coppola. Film doczekał się dwóch sequeli − Smakosza 2 (2003) oraz realizowanego obecnie Smakosza 3 (premiera planowana na rok 2013).

Studiowała na Uniwersytecie Pensylwańskim. Jako aktorka zadebiutowała na telewizyjnym ekranie epizodem w ostatnim sezonie serialu Growing Pains w 1992. Najbardziej znana z roli Patricii „Trish” Jenner w horrorze wyprodukowanym przez Francisa Forda CoppolęSmakosz (2001).

Ally McBeal – amerykański serial telewizyjny rozgrywający się w środowisku prawniczym. Serial był emitowany w USA w latach 1997-2002, a w Polsce 1998-2003.Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.

Wybrana filmografia[ | edytuj kod]

 • Smakosz (Jeepers Creepers, 2001) jako Trish Jenner
 • Hotel umarlaków (Dead & Breakfast, 2004) jako Melody
 • The Sick House (2007) jako Anna
 • Thanks for Gravity (2006) jako Jordan
 • Bez wyjścia (2001, Nailed) jako Mia Romano
 • Sam & Joe (2003) jako Lisa
 • Ally McBeal (19992000) jako Sandy Hingle
 • Boston Public (2001) jako Jenna Miller
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Gina Philips w bazie IMDb (ang.)
 • Gina Philips w bazie Filmweb
 • Gina Philips w bazie Notable Names Database (ang.)
 • Gina Philips w Internetowej Bazie Filmowej (fdb.pl)
 • Hotel umarlaków (ang. Dead & Breakfast) – niezależny film fabularny produkcji amerykańskiej z 2004 roku, łączący w sobie elementy horroru, czarnej komedii, a nawet musicalu, i wpisujący się w nurt podgatunków gore oraz slasher. Film, do własnego scenariusza, wyreżyserował Matthew Leutwyler, a jego światowa premiera odbyła się w marcu 2004 roku. Był on promowany sloganem reklamowym "To jest jak kiepski horror, tylko jeszcze gorsze". Przez krytyków został określony jako najlepszy niezależny horror roku.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Producent filmowy – przedsiębiorca filmowy. Producent jest głównym inwestorem produkcji filmowej. Zatrudnia wszystkie potrzebne osoby do jego produkcji i zapewnia sprzęt oraz środki materialne. Po wyprodukowaniu filmu jest właścicielem praw autorskich i głównym beneficjentem ewentualnych dochodów z jego sprzedaży. Ewentualne splendory (nagrody dla najlepszego filmu np. Oscary) również spływają na producenta.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Boston Public – amerykański serial telewizyjny, którego twórcą jest David E. Kelley. Tematem serialu są losy nauczycieli i uczniów bostońskiej szkoły średniej Winslow High. Serial składa się z osiemdziesięciu jeden odcinków podzielonych na cztery serie (sezony):

  Reklama