Gilat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gilat (hebr.: גילת) – moszaw położony w samorządzie regionu Merchawim, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.

Szklarnia, cieplarnia – budowla, której szkielet zbudowany jest ze stalowych profili, pokryty w całości (zarówno ściany jak i dach) szkłem lub plastikowymi płytami. Szklarnia pozwala maksymalnie wykorzystać światło i ciepło pochodzące z promieniowania słonecznego i wytworzyć odpowiedni mikroklimat do uprawy roślin. Często jest wyposażona w urządzenia do ogrzewania, nawilżania gruntu i powietrza, doświetlania oraz wymiany powietrza, w nowoczesnych szklarniach systemy są sterowane elektronicznie. Szklarnia chroni również liście i łodygi roślin przed opadami atmosferycznymi, zmniejszając w ten sposób ryzyko wystąpienia chorób grzybowych.{{Region infobox}} Nieznane pola: 1 oraz "opis mapy". Negew (hebr. הַנֶּגֶב, Ha-Negew; arab. النقب, An-Nukab) – pustynia wyżynna na południu Izraela.

Leży na pograniczu północno-zachodniej części pustyni Negew, pomiędzy miastami Beer Szewa i Ofakim.

Historia[ | edytuj kod]

Moszaw został założony w 1949 przez imigrantów z Tunezji.

Podstrony: 1 [2] [3]




Warto wiedzieć że... beta

Samorząd Regionu Merchawim (hebr. מועצה אזורית מרחבים) – samorząd regionu położony w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.
{{Państwo infobox}} Nieznane pola: "gęstość_miejsce", "język_używany" oraz "religia_dominujaca".
Ofakim (hebr. נתיבות; arab. نتيبوت/نتيفوت) - miasto położone w Dystrykcie Południowym w Izraelu. Leży na pustyni Negew.
Moszaw (hebr. מושב; wioska, osada) – spółdzielnia rolnicza, które tworzyli syjoniści napływający masowo do Palestyny podczas aliji na początku XX wieku. W moszawach podobnie jak w kibucach kładzie się nacisk na pracę społeczną.
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Droga ekspresowa (niem. Schnellstraße, autostrasse, ang. expressway) - droga publiczna o ograniczonej dostępności, przeznaczona wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, na ogół posiadająca wyłącznie wielopoziomowe skrzyżowania z przecinającymi ją innymi drogami transportu lądowego i wodnego.
Ha-Arawa, Arabah (lub Arava; hebr. הָעֲרָבָה, HaArava; arab. وادي عربة, Wādī ʻAraba) – dolina na Bliskim Wschodzie, będąca częścią systemu Wielkich Rowów Afrykańskich, w tym także Rowu Jordanu, biegnąca horyzontalnie od Morza Martwego do Zatoki Akaba, na długości 166 km. Przez jej obszar przebiega większość granicy pomiędzy Izraelem (od zachodu) a Jordanią (od wschodu).

Reklama