Get Lucky (singel)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Get Lucky – singel francuskiego zespołu Daft Punk we współpracy z amerykańskim artystą Pharrellem Williamsem i gitarzystą grupy ChicNilem Rodgersem. Piosenkę napisali: Thomas Bangalter, Guy-Manuel de Homem-Christo, Pharrell Williams oraz Nile Rodgers. Pomimo że utwór nie ma oficjalnego teledysku, singel ustanowił rekord odtworzeń w serwisie Spotify w ciągu jednego dnia w Wielkiej Brytanii i USA oraz dotarł do 1 miejsca na iTunes w ponad 40 krajach. Pierwsza przeróbka piosenki „Get Lucky” została wykonana przez zespół Daughter dla radia BBC. Wersja albumowa utworu trwa 6:07, wersja radiowa 4:08, zaś remiks Daft Punk 10:32.

Daughter (inaczej ohDaughter) – brytyjski zespół muzyczny z Anglii grający muzykę z kręgu niezależnej, tj. indie folk, art pop i indie rock. Został założony w 2010 przez pochodzącą z Londynu Elenę Tonrę, szwajcarskiego gitarzystę Igora Haefeliego oraz francuskiego perkusistę Remiego Aguilellę.Pharrell Williams (ur. 5 kwietnia 1973 w Virginia Beach) – amerykański producent muzyczny, wokalista i raper. Tworzy głównie hip-hop, R&B, funk i rock.

Single[ | edytuj kod]

Wersja podstawowa[ | edytuj kod]

Singel-remiks[ | edytuj kod]

Maxi-singel winylowy[ | edytuj kod]Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) – główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie.
Daft Punk – francuski duet muzyczny, pochodzący z Paryża, tworzący muzykę elektroniczną na pograniczu gatunku house. Tworzą go: Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Charakterystyczną cechą muzyków jest ukrywanie swoich twarzy pod kaskami, co nadaje członkom zespołu oryginalny wygląd.
Spotify – powstały w październiku 2008 roku w Szwecji muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniu za pomocą oprogramowania dostępnego dostosowanego do systemów operacyjnych Linux, Microsoft Windows i Mac OS X. Pozwala on na słuchanie na żądanie muzyki z wielu wytwórni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych.

Reklama