Gene Simmons

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gene Simmons, do 8. roku życia Chaim Witz, do lat 60. Chaim Klein (ur. 25 sierpnia 1949 w Hajfie) – amerykański rockowy wokalista i basista izraelskiego pochodzenia. Najbardziej znany jako „The Demon”, członek i współzałożyciel hard rockowego zespołu Kiss.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Hit Parader (w początkach istnienia Hit Parade) - amerykańskie czasopismo muzyczne wydawane przez spółkę Magna Publishing Group; obszary, na których szczególnie skupia się miesięcznik oscylują wokół hard rocka i heavy metalu.

W 2006 został sklasyfikowany na 29. miejscu listy 100 najlepszych metalowych wokalistów wszech czasów według Hit Parader. Z kolei w 2009 roku został sklasyfikowany na 12. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records.

Życiorys[ | edytuj kod]

Gene Simmons podczas koncertu wraz z zespołem Kiss w 2013 roku.

Jako dziecko żydowskich powojennych emigrantów z Węgier mały Gene po krótkim pobycie w Izraelu trafia z matką do Nowego Jorku (USA). Początkowy okres pobytu w USA wspomina jako jeden z najtrudniejszych w życiu ze względu na brak akceptacji środowiska. Początkowo kształci się w nowojorskim seminarium teologicznym na rabina, jednak już w okresie tym uzmysławia sobie, że cel ten nie jest jego ostatecznym przeznaczeniem w życiu. Jak sam wspomina w późniejszych wywiadach, przełomowym w jego życiu był moment ujrzenia grupy The Beatles w lokalnej telewizji. Od tej pory wczesnoartystyczne upodobania muzyczne Gene kierują go w stronę stworzenia własnego stylu, który określa jako „heavy metal Beatles” i który znajdzie istotny wpływ na kształtowanie późniejszej twórczości Kiss. Na początku pracuje jako nauczyciel literatury w jednej z powszechnych szkół w Nowym Jorku. Jak większość młodzieży w tym okresie Gene często bywa na prywatkach, gdzie poznaje Paula Stanleya (Kiss).

Bruce Kulick (ur. 12 grudnia 1953 roku w Brooklyn) – amerykański gitarzysta. Grał dla takich zespołów jak Kiss, Meat Loaf czy też Lordi. Założył zespół muzyczny Union.Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.

Gene Simmons uchodzi za wyjątkowego wielbiciela płci pięknej. Jego liczne romanse stawiają go prawdopodobnie w czołówce statystyk podobnych mu idoli świata muzyki. Sam Gene tłumaczy się, że w życiu zawsze bał się angażowania w poważne uczucia. Gene szczególnie wspomina wieloletni romans ze znaną aktorką i piosenkarką Cher, która poznała go z Dianą Ross – późniejszą również wielką miłością jego życia. Przez 28 lat Gene pozostawał w nieformalnym związku z aktorką i byłą modelką Playboya lat 80. – Shannon Tweed, z którą ma dwoje dzieci: córkę Sophie i syna Nicholasa. Para wzięła ślub 1 października 2011 Gene jest jedynym z muzyków Kiss, który pozostaje w związku i prowadzi stabilne, szczęśliwe życie rodzinne.

The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.Liban (arab. لبنان Lubnān; الجمهوريّة اللبنانيّة al-Jumhūrīya al-Lubnānīya, Republika Libańska) – państwo w zachodniej Azji, na obszarze Bliskiego Wschodu, nad Morzem Śródziemnym graniczące z Syrią i Izraelem.

Jest abstynentem – nie pije alkoholu, nie zażywa narkotyków w żadnej formie i jest osobą niepalącą, co jest następstwem postanowienia z okresu studiów w żydowskiej szkole teologicznej w Nowym Jorku w końcu lat 60. Jest też znanym, publicznym propagatorem powyższych idei abstynencji. Reprezentuje filozofię życie według której należy wyłącznie wykonywać rzeczy, które się lubi. Jest postacią budzącą liczne kontrowersje. Akceptuje egoizm jako postawę i drogę pośrednią niezbędną do uzyskania wysokiego poziomu życia, która to może dopiero umożliwić pomoc innym. Publicznie poparł Izrael w wojnie z Libanem przeciw organizacji Hezbollah w 2006, stając się ulubionym idolem pilotów izraelskich. Wcześniej popierał też wojnę w Iraku. Niektóre publiczne wypowiedzi odnośnie do traktowania kobiet w kulturze islamskiej mimo pozytywnych intencji autora zostały uznane za dalece niestosowne i wręcz obraźliwe. Gene Simmons włada kilkoma językami: angielskim, niemieckim, hebrajskim i węgierskim. Obecnie uczy się japońskiego i poznaje język mandaryński.

Eric Singer właściwie Eric Doyle Mensinger (ur. 12 maja 1958 w Cleveland w stanie Ohio) – amerykański muzyk, wokalista i instrumentalista, perkusista znany z występów w grupach muzycznych Lita Ford, Gary Moore band, Black Sabbath, Badlands, Avantasia, Alice Cooper, Kiss oraz E.S.P..Peter Criss, właściwie George Peter John Criscuola (ur. 20 grudnia 1945) – amerykański perkusista i wokalista, najlepiej znanym z udziału w zespole KISS. Criss znany był z tego, że podczas występów przebierał się za postać kota. Jednak w końcu lat 70 Criss czuł się coraz bardziej niespełniony artystycznie i coraz częściej szukał ucieczki w świat narkotyków, co doprowadziło finalnie do jego odejścia z zespołu. W 1979 zagrał z tego powodu tylko w jednym nagraniu na płycie "Dynasty". Płyta Unmasked (1980) została nagrana już bez jego udziału mimo, że nazwisko artysty figuruje na okładce, a Crissowi wypłacono całość honorarium. W 1995 roku po reaktywacji zespołu Kiss w starym składzie, grał w nim ponownie do 2003 roku.

Obecnie Gene Simmons jest nie tylko muzykiem, ale i biznesmenem, właścicielem pisma, wytwórni filmowej. Często zapraszany do udziału w licznych programach telewizyjnych, w latach 2006-2012 występował wraz z rodziną w reality show „Gene Simmons: Family Jewels”. W przeszłości Gene był też odkrywcą wielu talentów muzycznych, między innymi grupy Van Halen, muzyk pozostaje w posiadaniu nagrań demo tejże grupy z lat 70., których produkcję sfinansował.

Tommy Thayer (ur. 7 listopada 1960 w Portland) – amerykański muzyk i aktualny gitarzysta solowy hard rockowego zespołu Kiss.25 sierpnia jest 237. (w latach przestępnych 238.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 128 dni.

Ponadto do swoich osiągnięć może zaliczyć aktorstwo. Wystąpił w kilku filmach fabularnych. Przykładowo Wanted; Dead or Alive z Rutgerem Hauerem czy Extract z Benem Affleckiem. W sumie wystąpił w ponad 30 filmach.

Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
Warto wiedzieć że... beta

Hajfa (hebr. חֵיפָה; arab. حيفا, Hayfā) – największe miasto północnego Izraela i stolica administracyjna Dystryktu Hajfa. Jest to trzecie największe miasto w kraju pod względem powierzchni (63,7 km²) i ludności (267 800 mieszkańców).
Paul Charles Caravello (ur. 12 lipca 1950 w New York (Brooklyn), zm. 24 listopada 1991 w Bellevue Hospital w New York) – latach 1980-1991 perkusista rockowej formacji KISS. W 2005 r. został wybrany jako dziesiąty perkusista w historii rocka (jako jedyny ze wszystkich członków KISS znalazł się w top 10).
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.
Diana Ross, właśc. Diane Ernestine Earle Ross (ur. 26 marca 1944 w Detroit) – amerykańska piosenkarka, śpiewająca w stylu soul, R&B i pop, oraz aktorka. Obecnie występuje solo. W latach 60. była liderką zespołu żeńskiego The Supremes.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Reklama