Garches

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Garches – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Hauts-de-Seine.

Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Według danych na rok 2012 gminę zamieszkiwało 17 818 osób, a gęstość zaludnienia wynosiła 6 527 osób/km². Wśród 1287 gmin regionu Île-de-France Garches plasuje się na 834. miejscu pod względem powierzchni.

Hauts-de-Seine [odˈsɛn] – francuski departament położony w regionie Île-de-France. Departament oznaczony jest liczbą 92. Departament został utworzony 1 stycznia 1968 roku. Gröbenzell – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Fürstenfeldbruck. Leży około 10 km na wschód od Fürstenfeldbruck i ok. 16 km na północny zachód od centrum Monachium, przy autostradzie A8 i linii kolejowej Monachium – Augsburg. Gröbenzell połączony jest z monachijską kolej miejską (linia S4).
Położenie Garches w ramach aglomeracji paryskiej

Współpraca[ | edytuj kod]

  • Niemcy Gröbenzell, Niemcy
  • Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Francuski urząd statystyczny (fr.).
  • Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej. Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
    Warto wiedzieć że... beta

    Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

    Reklama