Gallipolis (Ohio)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gallipolis

Gallipolis – wieś w USA, w stanie Ohio, hrabstwie Gallia. Aktualnie (2014) prezydentem miejscowości jest Steven E. Wallis.

Hrabstwo Gallia (ang. Gallia County) – hrabstwo w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 471,13 mil (1 220,24 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 30 934 mieszkańców. Hrabstwo powstało 25 marca 1803 roku, a jego nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy Francji, z której pochodzili pierwsi osadnicy na tych terenach, będący w znacznej części rojalistami uciekającymi przed rewolucją francuską.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Gallipolis na planie stanu Ohio

Liczba mieszkańców w 2010 roku wynosiła 3 641, a w roku 2012 wynosiła 3 637.

Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. City Commission [1]

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Dane statystyczne
  • Oficjalna strona
  • Reklama