Galimatias, czyli kogel-mogel II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Galimatias, czyli kogel-mogel II – polski film fabularny, druga część komedii obyczajowej Kogel-mogel w reżyserii Romana Załuskiego. Film miał premierę 20 listopada 1989.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Jerzy Turek (ur. 17 stycznia 1934 w Tchórzowej, zm. 14 lutego 2010 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy. Występował w Teatrze Ziemi Opolskiej w Opolu (1958-59), a następnie w teatrach warszawskich: Syrena (1959-61), Polskim (1961-69), Narodowym (1969-74, 1982-85), Rozmaitości (1974-82). Od 1986 roku był aktorem Teatru Kwadrat.

Większość scen nagrywano w miejscowości Nowe Ręczaje oraz we wsi Roszczep (filmowe Grabowo), a także w Warszawie i na stacji kolejowej Jeżewice.

Fabuła[ | edytuj kod]

Kasia i Paweł po ślubie zamieszkują we wsi Brzózki, 10 kilometrów od Grabowa. Kasia pragnie wrócić na studia pedagogiczne, dlatego nie chce jeszcze mieć dzieci. Ojciec Kasi, Zenon Solski, obiecuje przepisać na małżonków swą ziemię, jeśli doczeka się wnuków. Paweł oświadcza, że chce zerwać z tradycyjną wiejską gospodarką, nastawiając się na specjalistyczną hodowlę owiec, co wywołuje rodzinną sprzeczkę. Kolejna awantura wybucha, gdy Paweł, już jako właściciel hodowli owiec, w wywiadzie dla „Nowej Wsi” oświadcza przejęcie gospodarstwa teścia. Między małżonkami również dochodzi do kłótni, a Kasia wypomina mężowi, że chce mieć z nią dzieci, by przejąć gospodarstwo teścia.

Kogel-mogel – polski film fabularny z 1988 (dozwolony od lat 12) w reżyserii Romana Załuskiego. Scenariusz stworzył Załuski wraz z Iloną Łepkowską. Rok później powstała kontynuacja pod tytułem Galimatias, czyli kogel-mogel II.Irena Malarczyk-Kalita (ur. 25 października 1928, zm. 13 kwietnia 2009 w Warszawie) – polska aktorka. Ukończyła PWST w 1952 roku w Warszawie. Zadebiutowała w teatrze 31 sierpnia 1952 roku.

Do Grabowa przyjeżdżają Wolańscy, którzy oferują Kasi pomoc w powrocie na studia, na co dziewczyna przystaje. W trakcie wizyty u Wolańskich w Warszawie dowiaduje się, że docent wylatuje do Londynu, gdzie otrzymał miesięczne stypendium naukowe. Kasia zgadza się ponownie zaopiekować Piotrusiem na czas nieobecności Wolańskich, a także przyjąć pod swój dach babcię Wolańską. Później dowiaduje się, że wraz z mężem musi wyjechać do Holandii, by odebrać sadzonki, które załatwiła im Paulina, koleżanka Pawła. W rozwiązaniu problemu pomaga małżonkom matka Kasi, która wmawia Solskiemu, że Piotruś i babcia Wolańska to letnicy. Po jakimś czasie babcia wraca do Warszawy, zostawiając Piotrusia na wsi.

Ferdynand Matysik (ur. 21 kwietnia 1931 w Drogomyślu, zm. 9 maja 2021 we Wrocławiu) – polski aktor teatralny i filmowy. Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

Paweł i Kasia oraz Wolańscy wracają z zagranicznych wyjazdów. Kasia odwozi Piotrusia do Warszawy, gdzie Wolańska nakrywa ją w trakcie kolacji z mężem. Wyrzucony z mieszkania docent zamieszkuje w domu Zawadów, gdzie pracuje nad swą książką. W trakcie pobytu na wsi wdaje się w romans z Pauliną. Na wieś przyjeżdża Wolańska z teściową, które przyłapują Wolańskiego i Paulinę podczas pocałunku. Po kłótni rodzina wraca do Warszawy.

Kazimiera Utrata-Lusztig (ur. 5 lipca 1932 w Warszawie, zm. 12 sierpnia 2018 tamże) – polska aktorka filmowa i teatralna Zbigniew Buczkowski (ur. 20 marca 1951 w Warszawie) – polski aktor filmowy, estradowy, telewizyjny i teatralny, scenarzysta i reżyser.

Kasia odwiedza rodziców i ogłasza im, że jest w ciąży.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Onet.pl – jeden z największych polskich mediów internetowych, od listopada 2012 kontrolowany przez Ringier Axel Springer Media AG (75% udziałów). Dotychczasowy właściciel – Grupa TVN – posiada 25% udziałów.
Wiktor Zborowski (ur. 10 stycznia 1951 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy, radiowy (Teatr Polskiego Radia) i dubbingowy. Absolwent XI LO im. Mikołaja Reja w Warszawie (1969), PWST w Warszawie (1973). Siostrzeniec Jana Kobuszewskiego. Mąż Marii Winiarskiej, ma dwie córki: Zofię i Hannę.
"Nowa Wieś" – polskie czasopismo społeczne o tematyce wiejskiej ukazujące się w końcu lat 30. oraz od lat 50. do 90. XX w.
Dariusz Siatkowski (ur. 31 lipca 1960 w Koszalinie, zm. 11 października 2008 w Łodzi) – polski aktor i reżyser. Widzom filmów komediowych znany z roli w filmie Romana Załuskiego Kogel-mogel i sequelu Galimatias, czyli kogel-mogel II.
Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
Jeżewice − przystanek osobowy w Borowcu, w Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie żyrardowskim, w gminie Tarczyn. Przystanek został otwarty w dniu 3 października 1954 roku razem z linią kolejową z Skierniewic do Pilawy.
FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.

Reklama