French house

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

French housepodgatunek muzyki house z późnych lat 90., na który silnie wpłynął zarówno funk i disco z lat 70. i 80., jak i twórczość jednego z założycieli Daft Punkproducenta Thomasa Bangaltera.

Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Gatunek muzyczny typologia i kategoryzacja, która identyfikuje dźwięki muzyczne przez ich przynależność do określonej kategorii i rodzaju muzyki, które to można odróżnić od innych rodzajów muzyki.

Charakterystyczną cechą tego gatunku jest używanie tzw. efektu filtru (np. przez takich artystów jak Daft Punk) oraz stosowanie sampli wokalnych. French house znany jest również pod nazwą filter house, tekfunk oraz french touch. Mocno pokrywa się z nowoczesnym funky housem. Polski zespół Modfunk tworzący muzykę klubową na początku swojej kariery też nawiązywał do tego gatunku i ich utwory były mocno filtrowane oraz oparte były na samplach.

Samplowanie (ang. sampling) – użycie fragmentu wcześniej dokonanego nagrania muzycznego, zwanego samplem jako elementu tworzonego utworu przy użyciu specjalnego instrumentu zwanego samplerem (lub komputera). Sample uzyskuje się w sposób naturalny bądź sztuczny. Najczęściej sample stanowią pojedyncze dźwięki instrumentów naturalnych (np. sample perkusyjne) lub odpowiednio wycięte części innych utworów.Disco, znane także pod nazwą muzyka dyskotekowa – gatunek muzyki popularnej, głównie, choć nie wyłącznie, przeznaczony do tańca w dyskotekach. Szczególnie popularny w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku.

Utwory z gatunku french house[ | edytuj kod]

 • Stardust – "Music Sounds Better With You"
 • Onira – "Tight Leather"
 • Together – "So Much Love to Give"
 • Benjamin Diamond – "Little Scare"
 • Bel Amour – "Bel Amour"
 • Sébastien Léger – "We Are"
 • Daft Punk – "Around The World"
 • Cassius – "Sound of Violence"
 • Bob Sinclar – "The Beat Goes On"
 • David Guetta – "Just A Little More Love"
 • Dave Armstrong – "Make Your Move"
 • Room 5 – "Music And You"
 • Madeon – "All My Friends"
 • Modfunk - "Funksalad"
 • Modfunk – polski duet muzyczny, pochodzący z Warszawy, tworzący muzykę muzykę elektroniczną na pograniczu gatunku House i Electro. Tworzą go: Piotr Jarecki (występujący pod ps. Pimo) i Martin Tigermaan (występujący jako: Tigermaan, Autor X, Muslee, J.Tiger). Charakterystyczną cechą muzyków jest przedstawianie w mediach swojego wizerunku za pomocą grafik i rysunków. Głównymi twórcami popartowych postaci wykorzystanych do promocji płyty „Superfuzja” byli polscy artyści: Bartek Macias oraz Karol Zakrzewski. Wizerunek i szkice do drugiej płyty duetu wydanej pt. „Emofunk” przygotował już szwajcarski grafik Philipp Dornbierer znany jako Yehteh. Duet jest znany także z realizacji remiksów dla innych artystów. Wyprodukował m.in. remiks dla francuskiej gwiazdy z nurtu french touch o pseudonimie Demon, amerykańskiej grupie Love Meets Lust oraz dwóm znaczącym polskim wokalistkom: Reni Jusis i Monice Brodce. Największa gwiazda muzyki dance z Francji pojawiła się natomiast na albumie Emofunk i był to sam Philippe Zdar ze znanego na całym świecie duetu Cassius_(band). Duet oprócz wielu występów w klubach ma na swoim koncie koncerty na najważniejszych festiwalach muzycznych. W 2009 roku wystąpił na Open’er Festival w Gdyni w namiocie Red Tent oraz tego samego roku na Selector Festival w Krakowie. Dzięki akcji marketingowej pod nazwą Pepsi Faza, Modfunk jeszcze przed nagraniem pierwszej płyty wystąpił na jednym z największych festiwali muzycznych w Europie tj. Pepsi Sziget, który odbył się w Budapeszcie w 2001 gdzie materiał z występu transmitowała stacja VIVA Polska.David Guetta (ur. 7 listopada 1967 w Paryżu) – francuski DJ i producent, tworzący muzykę z gatunku house i electro house oraz dance.
  Warto wiedzieć że... beta

  House – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej mający swe początki w muzyce disco lat 70. Określenie tej odmiany muzyki pochodzi od nazwy klubu Warehouse
  Daft Punk – francuski duet muzyczny, pochodzący z Paryża, tworzący muzykę elektroniczną na pograniczu gatunku house. Tworzą go: Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Charakterystyczną cechą muzyków jest ukrywanie swoich twarzy pod kaskami, co nadaje członkom zespołu oryginalny wygląd.
  Thomas Bangalter (ur. 3 stycznia 1975) – założyciel zespołu Daft Punk wraz z Guy-Manuel de Homem-Christo. Syn Daniela Vangarde który robił i był producentem muzyki na pograniczu disco, do tej pory produkuje muzykę. Thomas odziedziczył po ojcu pasję do muzyki i sam zaczął ją tworzyć.
  Bob Sinclar, właśc. Christophe LeFriant (ur. 10 maja 1969) – francuski producent muzyczny i DJ; jeden z prekursorów francuskich brzmień muzyki house.

  Reklama