Free (album Kate Ryan)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

"Free" to czwarty album studyjny nagrany przez belgijską wokalistkę dance Kate Ryan. Płyta została wyprodukowana przez Niclasa Kingsa i Niklasa Bergwalla. Longplay ukazał się na rynkach muzycznych w całej Europie dnia 30 maja 2008.

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.France Gall, właśc. Isabelle Geneviève Marie Anne Gall (ur. 9 października 1947 w Paryżu) – francuska piosenkarka, zwyciężczyni konkursu Eurowizji 1965.

Informacje o albumie[ | edytuj kod]

W roku 2007, razem z duetem producenckim Niclasem Kingsem oraz Niklasem Bergwallem, Kate Ryan wkroczyła do studia, by nagrać materiał na swój czwarty w karierze album muzyczny. Zaraz przed rozpoczęciem prac nad krążkiem, wokalistka zmieniła wytwórnię muzyczną w swoim kraju, z którą związana była od początku swej kariery. Podobnie jak w pozostałych krajach Europy nową wytwórnią, która przejęła wydawanie płyt Kate Ryan stała się Universal Music Group. W Polsce natomiast, bez zmian, "Free" wydany został pod szyldem Magic Records, podwytwórni Universalu.

Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Dance (ang. taniec) – potoczna, jednak powszechnie przyjęta wspólna nazwa kilku spokrewnionych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej), wywodzących się z muzyki house oraz jednego z podgatunków muzyki trance.

Pierwszym singlem z krążka okazała się kompozycja "Voyage voyage", cover przeboju Desireless, wydany w roku 2007 jeszcze przed datą ustalenia premiery oraz nazwy czwartego albumu artystki. Drugi singel, utwór "Like I Love You", wydany na początku 2008 roku ukazał się jedynie na rynkach muzycznych w Belgii i Polsce. Trzecim, a zarazem głównym singlem promującym longplay stała się piosenka "Ella elle l'a" znana w latach 80. dzięki wykonaniu France Gall. Utwór, wydany na rynki muzyczne w wielu krajach Europy, zaraz po ukazaniu się, zyskał ogromną popularność debiutując na pozycji #10 w Niemczech.

Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.Desireless, właściwie Claudie Fritsch-Mentrop (ur. 25 grudnia 1952 roku w Paryżu, we Francji) – francuska piosenkarka oraz projektantka mody.

W Polsce album Free sprzedał się w liczbie ponad 10 000 egzemplarzy, co pozwoliło krążkowi uzyskać status złotej płyty.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Reklama