Freaky Fortune

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Freaky Fortunegrecki duet muzyczny wykonujący muzykę dance, założony w 2012. Zespół tworzą Nick Raptakis i Teofilos Puzburis, reprezentanci Grecji w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji (2014)

Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

Historia zespołu[ | edytuj kod]

W marcu 2012 Nick Raptakis i Teofilos Puzburis opublikowali nagranie swojej wersji piosenki „Part of MeKaty Perry, który zgłosili do konkursu Can You Sing organizowanego przez amerykańskiego blogera Pereza Hiltona. Po wygraniu konkursu wydali trzy single: „Our Destiny”, „Stronger” i „All I Need (This Summer)”.

Rise Up – utwór greckiego duetu Freaky Fortune nagrany z gościnnym udziałem Shane’a „RiskyKidda” Schullera wydany w 2014 roku. Piosenkę napisali członkowie zespołu – Nicolas Raptakis i Teofilos Puzbouris we współpracy z RiskyKiddem, który współtworzył warstwę tekstową. Grecy – naród pochodzenia indoeuropejskiego. Tworzące go plemiona dotarły na tereny Grecji w II tysiącleciu p.n.e.

W 2014 z piosenką „Rise Up”, nagraną we współpracy z brytyjskim raperem Shane’em „RiskyKiddem” Schullerem, zakwalifikowali się do finału krajowych eliminacji eurowizyjnych. 11 marca wygrali finał selekcji, zdobywszy największe poparcie jurorów i telewidzów, dzięki czemu zostali wybrani na reprezentantów Grecji w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kopenhadze. Przed konkursem singiel „Rise Up” dotarł do czwartego miejsca krajowej listy przebojów. 8 maja reprezentanci wystąpili w drugim półfinale konkursu i z siódmego miejsca awansowali do rozgrywanego dwa dni później finału. Zajęli w nim dwudzieste miejsce z 35 punktami na koncie. W późniejszych miesiącach 2014 wydali single: „In a World Without You” (nagrany z gościnnym udziałem Nicolasa Costy) i „Gi kai uranos”.

Mario Armando Lavandeira, Jr (ur. 23 marca 1978), bardziej znany jako Perez Hilton – amerykański publicysta, bloger oraz osobowość medialna, rzadziej aktor. Jego blog, Perezhilton.com (dawniej PageSixSixSix.com) zawiera plotki na temat celebrytów, nierzadko kontrowersyjne."Part of Me" to piosenka amerykańskiej piosenkarki Katy Perry. Utwór gatunku pop został napisany przez Perry i Bonnie McKee, podczas gdy produkcją zajęli się Dr. Luke, Max Martin i Cirkut. Pod koniec 2010 roku, demo piosenki wyciekło do internetu. Krytycy muzyczni porównywali piosenkę do poprzedniego singla Perry "California Gurls" z 2010 roku. Twierdzą też, że słowa są skierowane do ex-chłopaka wokalistki Travisa McCoya. Po wykonaniu piosenki na 54. Grammy Awards, utwór zadebiutował na pozycji 1 na Billboard Hot 100.

Dyskografia[ | edytuj kod]

Single[ | edytuj kod]

 • 2012 – „Our Destiny”
 • 2013 – „Stronger”
 • 2013 – „All I Need (This Summer)”
 • 2014 – „Rise Up” (z RiskyKiddem)
 • 2014 – „In a World Without You” (z Nicolasem Costą)
 • 2014 – „Ji kai uranos”
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Konkurs Piosenki Eurowizji 2014 - 59. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji, która zostanie zorganizowana 6, 8 i 10 maja w B&W Hallerne w Kopenhadze przez duńskiego nadawcę publicznego Danmarks Radio (DR), dzięki wygranej reprezentantki Danii - Emmelie de Forest podczas festiwalu w 2013 roku. Będzie to trzeci konkurs zorganizowany przez duńską telewizję Danmarks Radio (DR), po festiwalach w 1964 i 2001 roku.Dance (ang. taniec) – potoczna, jednak powszechnie przyjęta wspólna nazwa kilku spokrewnionych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej), wywodzących się z muzyki house oraz jednego z podgatunków muzyki trance.
  Warto wiedzieć że... beta

  Grecja zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1974 roku. Dotychczas kraj wziął udział 34 razy w konkursie, odniósł jedną wygraną - w 2005 Elena Paparizou wykonała "My Number One".
  Rap lub rapowanie (melorecytacja) – rodzaj ekspresji wokalnej polegający na rytmicznym i ekspresyjnym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu do zapętlonego podkładu instrumentalnego. Element kultury hip-hopowej. Rap często zamiennie z wyrażeniem hip-hop określany jest jako odrębny gatunek muzyczny powstały we wczesnych latach 70 XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki wśród czarnych mieszkańców. Chociaż rap powszechnie uważany jest za muzykę, to wielu naukowców wskazuje na jego bliskie pokrewieństwo z poezją.
  62. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany 9, 11 (półfinały) i 13 maja 2017 roku (finał) w Kijowie przez ukraińskiego nadawcę publicznego Narodowa Telekompania Ukrainy (NTU), dzięki wygranej Jamali, reprezentantki kraju podczas konkursu piosenki w 2016 roku. Konkurs po raz drugi zostanie zorganizowany na Ukrainie.
  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.

  Reklama