Fougerolles-Saint-Valbert

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fougerolles-Saint-Valbert – gmina we Francji, w regionie Burgundia-Franche-Comté, w departamencie Górna Saona. W 2016 roku populacja ludności wynosiła 4004 mieszkańców.

Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

Gmina została utworzona 1 stycznia 2019 roku z połączenia dwóch ówczesnych gmin: Fougerolles oraz Saint-Valbert. Siedzibą gminy została miejscowość Fougerolles.

Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Gmina istnieje od 2019 roku, jednak dane liczby ludności pochodzą z 2016 roku i obejmują zsumowaną liczbę ludności gmin, z których powstała.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Populations légales 2016 (fr.). INSEE. [dostęp 27 kwietnia 2020].
  2. Recueil des Actes Administratif de Haute-Saône (fr.). haute-saone.gouv.fr. [dostęp 27 kwietnia 2020].
Reklama