Fortune

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

„Fortune” – amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej wydawany przez Time Inc. W Stanach Zjednoczonych konkuruje z Forbsem i BusinessWeekiem. Wydawana jest także edycja azjatycka i europejska. Znany z prowadzonych rankingów np. Fortune 500. Założony został przez Henry'ego Luce w 1930 roku.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.{{Czasopismo infobox}} Nieznane pola: "odpowiednik". Forbes – amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej, założony w 1917 przez Bertiego Forbesa.
AOL, Inc. (od America OnLine) – jeden z głównych dostawców usług internetowych powstały w 1983 roku jako Quantum Computer Services, później posługujący się nazwą America Online. W latach 90. AOL był utożsamiany przez wielu Amerykanów z Internetem; w najlepszych latach obsługiwał 30 milionów subskrybentów, chociaż obecnie liczba ta znacząco spadła. Do 2009 roku AOL był spółką korporacji medialnej Time Warner. Spółka publiczna notowana na Giełdzie Nowojorskiej (NYSE)
Reklama