• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Folkestone and Hythe  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.Orient Express – nazwa luksusowego pociągu pasażerskiego, który kursował w ramach działalności międzynarodowej spółki Compagnie Internationale des Wagons-Lits. Pomysłodawcą i założycielem był Belg Georges Nagelmackers. Trasa o długości 2880 km wiodła z dworca wschodniego w Paryżu do Konstantynopola (dzisiejszy Stambuł). Pierwszy skład wyruszył 4 października 1883 roku. Był to symbol komfortu i bogactwa. Luksusowe wagony sypialne i wagony restauracyjne słynące ze swej kuchni sprawiły, że pociągiem podróżowały osoby arystokratycznego pochodzenia, dyplomaci i ludzie biznesu.
  Demografia[ | edytuj kod]

  W 2011 roku dystrykt Folkestone and Hythe miał 107 969 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwało 426 osób urodzonych w Polsce.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Eurotunel (fr. Tunnel sous la Manche, ang. Channel Tunnel, także Eurotunnel) – tunel pod kanałem La Manche o długości ok. 50 km, uruchomiony w 1994. Łączy Calais we Francji z Folkestone w Wielkiej Brytanii. Został wybudowany i jest obsługiwany przez brytyjsko-francuskie, prywatne konsorcjum Eurotunnel plc. Koszt budowy wyniósł (w cenach z 1985) 4,65 miliarda £.Dover District - dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dover.
 • Chrześcijaństwo - 62,3%
 • Islam – 0,7%
 • Hinduizm – 1,4%
 • Judaizm – 0,1%
 • Buddyzm – 0,9%
 • Sikhizm – 0,0%
 • Pozostałe religie – 0,5%
 • Bez religii – 26,5%
 • Nie podana religia – 7,6%
 • Transport i komunikacja[ | edytuj kod]

  Romney, Hythe and Dymchurch Railway

  W Folkstone znajduje się północny terminal Eurotunelu.

  Na terenie dystryktu znajdują się stacje Folkestone West i Folkestone Central które obsługują linie kolei dużej prędkości High Speed 1, na której jeżdżą pociągi Southeastern Highspeed, z tą różnicą, że poruszają się tutaj zwykłymi torami i dopiero na stacji Ashford International w dystrykcie Ashford wjeżdżają na linię High Speed. Ponadto na stacji Folkestone West zatrzymują się luksusowe pociągi turystyczne Venice-Simplon Orient Express.

  Bitwa o Anglię – kampania powietrzna głównie nad południową i centralną Anglią, toczona między niemieckim lotnictwem Luftwaffe a brytyjskim RAF w czasie II wojny światowej, w okresie od 10 lipca do 31 października 1940 roku. Określana jest też jako bitwa o Wielką Brytanię, zwłaszcza w historiografii brytyjskiej (Battle of Britain). Była to pierwsza kampania, toczona wyłącznie za pomocą lotnictwa.Etchinghill – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 44 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 96 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Pozostałe stacje kolejowe:

 • Sandling
 • Westenhanger
 • Ponadto między Hythe a Dungeness na trasie o długości 22 km kursuje kolej wąskotorowa Romney, Hythe and Dymchurch Railway. Zatrzymuje się ona na następujących stacjach: Hythe, Dymchurch, St Mary's Bary, Rommney Warren, New Romney, Romney Sands i Dungeness.

  Na terenie dystryktu znajduje się także port lotniczy Lydd które obecnie obsługuje połączenia do Le Touquet-Paris-Plage.

  Dymchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 43 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 95 km na południowy wschód od centrum Londynu.Saltwood – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 44 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 97 km na południowy wschód od centrum Londynu.

  Przez dystrykt przechodzi autostrada M20 a także droga A20 łącząca Dover z centrum Londynu.

  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stelling Minnis – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 39 km na wschód od miasta Maidstone i 91 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Sandling – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 42 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 95 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.
  Folkestone – angielskie miasto nad kanałem La Manche, w hrabstwie Kent, w pobliżu Dover. Liczy około 50 tys. mieszkańców.
  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  Newchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 38 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 90 km na południowy wschód od centrum Londynu.
  La Manche (z fr. „rękaw”; ang. English Channel, „Kanał Angielski”) – kanał morski oddzielający Wielką Brytanię od Francji. Poprzez Cieśninę Kaletańską łączy Morze Północne z otwartymi wodami Oceanu Atlantyckiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.371 sek.