Folkestone and Hythe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Plaże Folkstone
Stara i nowa latarnia morska oraz elektrownia atomowa Dungeness B
Zamek Lympne
Port Lympne Wild Animal Park
Kent Battle of Britain Museum

Folkestone and Hythe District – dystrykt w Anglii, w południowo-wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Folkestone.

Eurotunel (fr. Tunnel sous la Manche, ang. Channel Tunnel, także Eurotunnel) – tunel pod kanałem La Manche o długości ok. 50 km, uruchomiony w 1994. Łączy Calais we Francji z Folkestone w Wielkiej Brytanii. Został wybudowany i jest obsługiwany przez brytyjsko-francuskie, prywatne konsorcjum Eurotunnel plc. Koszt budowy wyniósł (w cenach z 1985) 4,65 miliarda £.Dover District - dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dover.

Dystrykt ma powierzchnię 356,7 km, leży nad kanałem La Manche zaś od północy graniczy z dystryktami Dover i Canterbury, od zachodu z dystryktem Ashford w hrabstwie Kent i od południa z dystryktem Rother w hrabstwie East Sussex. Zamieszkuje go 107 969 osób.

Na terenie dystryktu znajdują się zamki Lympne i Saltwood oraz Port Lympne Wild Animal Park o powierzchni 2,4 km na terenie którego przebywa ponad 650 zwierząt. W Hawkinge znajduje się najstarsze muzeum poświęcone Bitwie o Anglię - Kent Battle of Britain Museum.

Na przylądku Dungeness znajduje się otwarta w 1983 roku elektrownia atomowa Dungeness B (planowane zamknięcie w 2018 roku, Dungeness A została zamknięta w 2006 roku).

Bitwa o Anglię – kampania powietrzna głównie nad południową i centralną Anglią, toczona między niemieckim lotnictwem Luftwaffe a brytyjskim RAF w czasie II wojny światowej, w okresie od 10 lipca do 31 października 1940 roku. Określana jest też jako bitwa o Wielką Brytanię, zwłaszcza w historiografii brytyjskiej (Battle of Britain). Była to pierwsza kampania, toczona wyłącznie za pomocą lotnictwa.Etchinghill – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 44 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 96 km na południowy wschód od centrum Londynu.

Podział administracyjny[ | edytuj kod]

Dystrykt obejmuje miasta Folkestone, Hawkinge, Hythe, Lydd i New Romney oraz 25 civil parish:

Dystrykt dzieli się na 22 okręgi wyborczych:

Dymchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 43 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 95 km na południowy wschód od centrum Londynu.Saltwood – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 44 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 97 km na południowy wschód od centrum Londynu.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Stelling Minnis – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 39 km na wschód od miasta Maidstone i 91 km na południowy wschód od centrum Londynu.
Sandling – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 42 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 95 km na południowy wschód od centrum Londynu.
Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.
Folkestone – angielskie miasto nad kanałem La Manche, w hrabstwie Kent, w pobliżu Dover. Liczy około 50 tys. mieszkańców.
Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
Newchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Shepway. Leży 38 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 90 km na południowy wschód od centrum Londynu.
La Manche (z fr. „rękaw”; ang. English Channel, „Kanał Angielski”) – kanał morski oddzielający Wielką Brytanię od Francji. Poprzez Cieśninę Kaletańską łączy Morze Północne z otwartymi wodami Oceanu Atlantyckiego.

Reklama