Florian Schneider

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Florian Schneider-Esleben (ur. 7 kwietnia 1947 w Düsseldorfie, zm. 21 kwietnia 2020 tamże) – niemiecki wokalista, klawiszowiec i jeden z założycieli zespołu Kraftwerk.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Był członkiem tego zespołu w latach 1970–2009. Informacja o odejściu Schneidera, który miał zakończyć współpracę 21 listopada 2008, została potwierdzona 5 stycznia 2009 przez oficjalny fanklub – Technopop.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ben Sisario: Florian Schneider, 73, Dies; Revolutionized Pop Music With Kraftwerk (ang.). nytimes.com, 2020-05-06. [dostęp 2020-05-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-05-07)].
  2. Colby Cosh: Colby Cosh: Remembering Kraftwerk's Florian Schneider, the prophet of the post-human (ang.). nationalpost.com, 2020-05-08. [dostęp 2020-05-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-05-12)].
  3. Florian Schneider, założyciel kultowego zespołu Kraftwerk, nie żyje (pol.). Dziennik.pl/MSN. [dostęp 2020-05-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-05-07)].
  4. Strona z aktualnościami fanklubu Kraftwerk - Technopop. [dostęp 2009-04-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-05-08)].
  5. Informacja na portalu Synthtopia o odejściu Schneidera z zespołu
Warto wiedzieć że... beta

MSN od The Microsoft Network – zestaw serwisów internetowych udostępnianych przez amerykańską firmę Microsoft. MSN zaczął swoje działanie 24 sierpnia 1995 roku w połączeniu z wprowadzeniem na rynek systemu operacyjnego Microsoftu: Windows 95. Według serwisu Alexa.com jest szóstą stroną na świecie co do ilości odsłon. W Polsce, od 12 czerwca 2012 roku, działa portal MetroMSN będący polską wersją MSN, powstający przy współpracy z koncernem Agora SA.
Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Dziennik.pl – polski portal internetowy, uruchomiony 28 listopada 2006, powstały na bazie papierowego wydania „Dziennika Polska-Europa-Świat”, stanowiącego własność Infor S.A. Współpracuje ze stacją CNN. Serwis jest podzielony na działy: wydarzenia, gospodarka, świat, polityka, opinie, społeczeństwo, kultura, sport, życie na luzie, auto i horoskop.
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

Reklama