• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Film muzyczny  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Śpiewak jazzbandu (org. The Jazz Singer) – amerykański film muzyczny w reżyserii Alana Croslanda, którego premiera odbyła się 6 października 1927 roku.Broadway, teatr broadwayowski jest popularnym określeniem przemysłu rozrywkowego (sztuk teatralnych lub musicali) zlokalizowanych na Manhattanie w Nowym Jorku wzdłuż ulicy Broadway (w tzw. Theatre District) oraz w Lincoln Center. Wraz z londyńskim West Endem, Broadway jest traktowany jako wiodący ośrodek sztuki teatralnej świata anglojęzycznego.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. John Kenrick: History of Musical Film: 1927-30: Part II (ang.). 2004. [dostęp 2014-05-14].
  2. The Jazz Singer (ang.). Encyclopædia Britannica. [dostęp 2014-05-14].
  3. Musical filmowy. W: Encyklopedia WIEM [on-line]. Onet.pl. [dostęp 2017-02-18].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • musical film (ang.). Encyclopædia Britannica. [dostęp 2014-05-14].
 • Onet.pl – jeden z największych polskich mediów internetowych, od listopada 2012 kontrolowany przez Ringier Axel Springer Media AG (75% udziałów). Dotychczasowy właściciel – Grupa TVN – posiada 25% udziałów.Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Al Jolson, właśc. Asa Yoelson (ur. 26 maja 1886 w Średnikach (Litwa) zm. 23 października 1950 w San Francisco) – amerykański pianista, autor piosenek, aktor i komik.
  Musical filmowy (ang. musical film) – gatunek filmowy, w którym piosenki śpiewane przez bohaterów są wplecione w narrację, niekiedy z towarzyszącymi im układami tanecznymi.
  New York, New York – film muzyczny z 1977 roku. Powojenna Ameryka; utalentowany saksofonista – Jimmy Doyle poznaje piosenkarkę – Francine Evans i zakochuje się w niej.
  WIEM (Wielka Interaktywna Encyklopedia Multimedialna) – encyklopedia internetowa, stworzona na podstawie Popularnej Encyklopedii Powszechnej i Multimedialnej Encyklopedii Powszechnej wydawnictwa Fogra, udostępniana od 2000 roku przez portal internetowy Onet.pl. Edycja 9 z 2006 r. zawiera ponad 125 tys. haseł.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.