Festiwal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Festiwal (łac. festivus – radosny, wesoły, świąteczny) – szereg imprez, przeważnie artystycznych jednego typu (np. filmowych, muzycznych, teatralnych), będących przeglądem osiągnięć w danej dziedzinie, zorganizowanych w jednym czasie i pod wspólną nazwą, często ujętych w ramy konkursu. Formę festiwalu mają liczne imprezy dotyczące nauki, technologii i różnych aktualnych problemów interdyscyplinarnych.

Malbork (łac. Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, niem. Marienburg) – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim nad Nogatem. Siedziba powiatu malborskiego.Sztuka – dziedzina działalności ludzkiej uprawiana przez artystów. Nie istnieje jedna spójna, ogólnie przyjęta definicja sztuki, gdyż jej granice są redefiniowane w sposób ciągły, w każdej chwili może pojawić się dzieło, które w arbitralnie przyjętej, domkniętej definicji się nie mieści. Sztuka spełnia rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne, jednak nie stanowią one o jej istocie.
Afisz FICA 2010
(Festival International des Cinémas d’Asie w Vesoul)
Występ lubelskiego Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo” w Centrum Kultury w Lublinie (Noc Kultury 2007)
Invitro Scena Prapremier, afisz na Krakowskim Przedmieściu

Festiwale filmowe[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Festiwal filmowy.

Festiwale muzyczne[ | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Festiwal muzyczny.
Festiwal Nauki i Multimediów Abstract - coroczna impreza organizowana w Gliwicach w Ruinach Teatru Miejskiego, początkowo (w latach 2001-2004) mająca charakter demoscenowego party, w roku 2005 przekształcona w festiwal o charakterze naukowym.Meeting of Styles – wywodzi się z niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z rozwijających się kierunków sztuki, ale również umożliwienie młodym ludziom ekspresji ich talentów.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Dąbrowska Ściema Kabaretowa w skrócie "DebeŚciaK", to przegląd młodych, studenckich kabaretów amatorskich z całej Polski.
Centrum Kultury w Lublinie - jedna z największych samorządowych instytucji kulturalno-edukacyjnych Lublina. Swoją siedzibę ma w późnobarokowym kompleksie poklasztornym ss. Wizytek, zlokalizowanym w samym centrum miasta, na ul. Peowiaków 12.
Zalew Szczeciński (niem. Stettiner Haff, Oderhaff, Pommersches Haff) – zalew, laguna przybrzeżna, zatoka Morza Bałtyckiego w jego południowej części. Akwen obejmuje powierzchnię od 666,5 do 687 km², na terytorium Polski i Niemiec. Uchodzi do niego rzeka Odra, dzięki czemu akwen jest częścią jej rozbudowanego systemu ujściowego.
Olsztyńskie Dni Nauki - przedsięwzięcie popularyzujące naukę, realizowane corocznie we wrześniu w Olsztynie, od 2003 roku, z inicjatywy Ministerstwa Nauki, jako jedna z wielu imprez odbywających się w ośrodkach akademickich na terenie całego kraju. W Olsztynie głównym organizatorem jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Do współorganizacji włączają się inne uczelnie i placówki naukowe z Olsztyna i regionu.
PAKA (Przegląd Kabaretów Amatorskich) – ogólnopolski festiwal grup kabaretowych odbywający się co roku w Krakowie w Centrum Kultury "Rotunda".
Nauka – autonomiczna część kultury służąca wyjaśnieniu funkcjonowania świata, w którym żyje człowiek. Nauka jest budowana i rozwijana wyłącznie za pomocą tzw. metody naukowej lub metod naukowych nazywanych też paradygmatami nauki poprzez działalność badawczą prowadzącą do publikowania wyników naukowych dociekań. Proces publikowania i wielokrotne powtarzanie badań w celu weryfikacji ich wyników prowadzi do powstania wiedzy naukowej. Zarówno ta wiedza jak i sposoby jej gromadzenia określane są razem jako nauka.
Włodawa – miasto i gmina w północno-wschodniej części województwa lubelskiego, we wschodniej Polsce, w powiecie włodawskim; położone na obszarze Garbu Włodawskiego, nad Włodawką i Bugiem przy granicy z Białorusią. Włodawa leży na Południowym Podlasiu, Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim i Polesiu. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa chełmskiego. Według danych z 1 stycznia 2013 miasto miało 13 719 mieszkańców.

Reklama