Fell on Black Days

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fell on Black Days – utwór amerykańskiej grupy grunge'owej Soundgarden. Autorem tekstu i muzyki jest wokalista Chris Cornell. "Fell on Black Days" został wydany w 1994 roku, jako piąty singel promujący czwarty pełny album zespołu, Superunknown. Utwór został odnotowany na 4 miejscu, w zestawieniu Billboard Mainstream Rock Tracks. W 1997 roku utwór znalazł się na albumie A-Sides zawierającym największe przeboje grupy.

Matt Cameron (ur. 28 listopada 1962 w San Diego, Kalifornia) – amerykański perkusista zespołów grunge Soundgarden (1986-1997, od 2010) i Pearl Jam (od 1998).Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.

Kompozycja[ | edytuj kod]

"Fell on Black Days" zostało napisane przez frontmana Chrisa Cornella w metrum 6/4.

Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
Warto wiedzieć że... beta

Songs from the Superunknown – czwarty (nie licząc SOMMS - EP wydanej w limitowanej edycji albumu Badmotorfinger) minialbum amerykańskiej grupy grungeowej Soundgarden. Wydany został 21 października 1995 roku. Producentami albumu byli: Michael Beinhorn i Brendan O’Brien. Tego samego dnia, wydany został CD-ROM Alive in the Superunknown.
Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
Soundgarden – amerykańska grupa muzyczna, założona w roku 1984 w Seattle, przez wokalistę i gitarzystę Chrisa Cornella, gitarzystę prowadzącego Kima Thayila i basistę Hiro Yamamoto, należąca wraz z Nirvaną, Pearl Jam i Alice in Chains do tzw. "Wielkiej czwórki z Seattle". Zespół identyfikowany jest z nurtem grunge, czerpiący jednak inspirację z tradycji muzycznej zespołów garażowych lat sześćdziesiątych, szeroko pojętego rocka psychodelicznego a także muzyki heavy metalowej spod znaku Black Sabbath. Pierwsze cztery płyty utrzymane są w stylu heavy metalu, na 2 ostatnich zespół pokazał łagodniejsze i melodyjniejsze oblicze, kierując się w stronę bardziej alternatywnego brzmienia. Muzyka grupy opiera się na ciężkich riffach gitarowych Kima Thayila, wysokim śpiewie Chrisa Cornella i gęstej grze sekcji rytmicznej. Grupa była jednym z kilku zespołów grunge, która podpisała kontrakt z wytwórnią Sub Pop. Soundgarden jest także pierwszym zespołem który podpisał kontrakt z wytwórnią A&M Records w 1988 roku. Zespół był jednym z największych popularyzatorów muzyki grunge na początku lat dziewięćdziesiątych. Zespół został sklasyfikowany na 14 miejscu, na liście 100 greatest hard rock artists.Ponadto, Soundgarden znalazł się na 2 miejscu w plebiscycie na "Najcięższy zespół w historii" magazynu "Revolver".
Bad Animals Studio - studio nagraniowe zlokalizowane w Seattle, w stanie Waszyngton. Pierwotnie studio to powstało w roku 1979, pod nazwą Steve Lawson Productions. Założycielami studia byli Steve oraz Debbie Lawson. W roku 1991 Ann oraz Nancy Wilson z grupy Heart połączyły siły wspólnie z właścicielami studia i utworzyli Studio X. W roku 1992, studio zmieniło nazwę na Bad Animals. Nazwa została zapożyczona od nazwy albumu studyjnego grupy Heart, "Bad Animals" z 1987 roku.
Scott Sundquist - amerykański muzyk rockowy, perkusista. Najbardziej znany ze współpracy z Soundgarden. W 1985 Sundquist dołączył do Soundgarden jako perkusista, by ówczesny bębniarz (i wokalista jednocześnie), Chris Cornell, mógł w całości skupić się tylko na śpiewaniu. Soundgarden nagrał z Sundquistem kilka utworów demo, a także 3 piosenki na składankę Deep Six - "All your lies", "Heretic" i "Tears to forget". W 1986 roku, Sundquist opuścił Soundgarden z powodów rodzinnych, zaś na jego miejsce przyszedł perkusista Skin Yard, Matt Cameron, który jak się okazało zagościł w zespole na stałe.
My Wave - utwór amerykańskiej grupy rockowej Soundgarden. My Wave został wydany w 1994 roku, jako czwarty singel promujący album Superunknown. Autorem tekstu jest Chris Cornell, muzyka powstała przy współpracy gitarzysty Kima Thayila i Chrisa Cornella. Utwór dotarł do 11 pozycji na liście Billboard Mainstream Rock Tracks.
A-Sides – składanka singli amerykańskiego zespołu rockowego Soundgarden. Ukazała się 4 listopada 1997 (już po zawieszeniu działalności grupy) nakładem wytwórni A&M Records i była ostatnim oficjalnym albumem Soundgarden do momentu wydania Telephantasm w 2010 roku.

Reklama