Felix, Net i Nika

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Felix, Net i Nika – cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika, wydawanych przez wydawnictwo Powergraph. Opowiada o przygodach trójki tytułowych młodych przyjaciół – Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz – uczęszczających do warszawskiego gimnazjum im. prof. Stefana Kuszmińskiego.

Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie – jedenasty tom z serii książek science fiction dla dzieci i młodzieży Felix, Net i Nika, autorstwa Rafała Kosika. Składa się z wymienionych poniżej dodatkowych opowiadań:Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa – film science fiction, będący ekranizacją bestselerowej książki z serii Felix, Net i Nika o tym samym tytule. Premiera filmu została przesunięta z jesieni 2011 roku na 28 września 2012 roku. Prapremiera filmu miała miejsce na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 7 maja 2012 o godz. 12 i 8 maja 2012 o godz. 17.

Powieści[ | edytuj kod]

 1. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – ukazała się w listopadzie 2004 r.
 2. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa – ukazała się w listopadzie 2005 r.
 3. Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów – ukazała się w listopadzie 2006 r.
 4. Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności – ukazała się 26 listopada 2007 r.
 5. Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek – ukazała się 14 listopada 2008 r.
 6. Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia – ukazała się 22 maja 2009 r.
 7. Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka – ukazała się 25 listopada 2009 r.
 8. Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn – ukazała się 18 marca 2011 r.
 9. Felix, Net i Nika oraz Świat Zero – ukazała się 9 listopada 2011 r.
 10. Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci – ukazała się 7 listopada 2012 r.
 11. Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie – ukazała się 17 kwietnia 2013 r. Składa się z wymienionych poniżej dodatkowych opowiadań (poza „Koszmarną Podróżą”, którą wydano później), stąd nazwa „Nadprogramowe Historie”.
 12. Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy – ukazała się 20 listopada 2013 r.
 13. Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów – ukazała się 19 listopada 2014 r.
 14. Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie – ukazała się 18 listopada 2015 r.
 15. Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy – ukazała się 28 listopada 2018 r.
Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – przeznaczona dla młodzieży powieść z gatunku science fiction autorstwa Rafała Kosika. Pierwsza książka z cyklu Felix, Net i Nika, wydana w listopadzie 2004 r. przez Powergraph. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół z pewnego warszawskiego gimnazjum. W Warszawie grasuje Gang Niewidzialnych Ludzi, a przyjaciele niechcący odkrywają tajemnicę ich znikania... To książka pełna humoru, zagadek, ale i przyjaźni. Książka jest dedykowana Jasiowi, prawdopodobnie synowi autora. Polska Sekcja IBBY przyznała książce tytuł "Książki Roku 2005".Lista postaci z cyklu Felix, Net i Nika – lista postaci, występujących w serii Felix, Net i Nika polskiego pisarza Rafała Kosika.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

"Fantastyka" (1982-1990), od 1990 "Nowa Fantastyka" - polski miesięcznik literacki poświęcony literaturze fantastycznej (science fiction, fantasy).
Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn – ósmy tom z serii książek science fiction dla dzieci i młodzieży Felix, Net i Nika, autorstwa Rafała Kosika. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół – Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz – chodzących do warszawskiego gimnazjum nr 13 im. profesora Stefana Kuszmińskiego. Premiera odbyła się 18 marca 2011. Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn został wystawiony na sprzedaż w sklepach Inmedio i Relay, a od 24 marca tego samego roku jest dostępny powszechnie.
Lista postaci z cyklu Felix, Net i Nika – lista postaci, występujących w serii Felix, Net i Nika polskiego pisarza Rafała Kosika.
Powergraph – warszawska agencja reklamowa założona w 1996 roku przez Rafała Kosika, później przekształcona w wydawnictwo.
Rafał Kosik (ur. 8 października 1971 w Warszawie) – polski pisarz science fiction. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale przerwał studia, by założyć agencję reklamową Powergraph (później przekształconą w wydawnictwo), w której jest dyrektorem kreatywnym i grafikiem. Rysuje również rysunki satyryczne.
Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie – czternasty tom serii książek science fiction dla dzieci i młodzieży Felix, Net i Nika, autorstwa Rafała Kosika. Premiera odbyła się w 18 listopada 2015 roku. Książka liczy 432 strony.
Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności – przeznaczona dla młodzieży czwarta część z cyklu Felix, Net i Nika, autorstwa Rafała Kosika. Premiera odbyła się 26 listopada 2007. Wydana przez Powergraph. Książka otrzymała nagrodę Mały Dong „Dziecięcy Bestseller roku 2007” przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY.

Reklama