Fairfield (Connecticut)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fairfieldmiasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Connecticut, w hrabstwie Fairfield. W 2010 roku liczyło 59 404 mieszkańców.

Hrabstwo Fairfield (ang. Fairfield County) – hrabstwo w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię 2167,72 km². Według szacunków US Census Bureau w roku 2006 miało 900 440 mieszkańców.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

W 2006 roku zajęło dziewiąte miejsce wśród miast Stanów Zjednoczonych na liście "100 najlepszych miejsc do życia w Stanach Zjednoczonych" stworzonej przez CNN i magazyn Money.

W miejscowości były kręcone sceny do filmu Droga do szczęścia z 2008 roku.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Best Places to Live 2006 (ang.). cnn.com. [dostęp 2016-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-27)].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Fairfield (Connecticut) w bazie city-data.com (ang.)
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Money – utwór brytyjskiego zespołu rockowego Pink Floyd napisany przez basistę Rogera Watersa. Money (z ang. kasa, pieniądze) jest szóstą z kolei piosenką na płycie The Dark Side of the Moon. Była ona prawdziwym przebojem, najpopularniejszą piosenką z tej płyty.
  Warto wiedzieć że... beta

  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama