F.E.A.R. Perseus Mandate

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

F.E.A.R. Perseus Mandate – samodzielny dodatek do gry F.E.A.R. Ten dodatek tak samo jak F.E.A.R. Extraction Point wydało studio TimeGate Studios. Gra została wydana 6 listopada 2007 roku przez firmę Sierra Entertainment.

F.E.A.R. – seria gier komputerowych z gatunku FPS wyprodukowanych przez Monolith Productions i Day 1 Studios. Zostały wydane przez firmy Vivendi i WB Games.F.E.A.R. Extraction Point – dodatek do gry komputerowej F.E.A.R.. Został wydany przez Vivendi w październiku 2006 r. Extraction Point dodaje nowe bronie, wrogów oraz poziomy gracza. Poprawiona została też sztuczna inteligencja przeciwnika.

Celem gracza jest zbadanie kompleksu Armacham oraz tajnego projektu Perseusz. Gracz wciela się w członka trzyosobowego oddziału, którego zadaniem jest rekonesans i rozeznanie sytuacji, jaka ma miejsce po wtargnięciu oddziałów Repliki do kompleksu ATC.

Kanoniczność[ | edytuj kod]

Podobnie jak w przypadku Extraction Point, wydarzenia w dodatku są osadzone w alternatywnym świecie w stosunku do fabuły z pierwszej gry. Wydarzenia w F.E.A.R. 2: Project Origin nie są powiązane w żaden sposób z dodatkami do pierwszej gry, dlatego dodatki nie są uznawane za kanoniczne.

F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon – gra FPS survival horror wyprodukowana przez Monolith Productions i wydana w 2005 roku przez Sierra. Silnik gry Lithtech: Jupiter (EX) wykorzystuje biblioteki DirectX 9.0c.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. F.E.A.R.: Perseus Mandate (PC) (pol.). Gry-Online. [dostęp 2015-04-16].
  2. Krystian Smoszna: F.E.A.R.: Perseus Mandate - recenzja gry (pol.). Gry-Online, 2007-11-29. [dostęp 2015-04-16].
  3. F.E.A.R. Perseus Mandate PC (ang.). Metacritic. [dostęp 2015-04-16].
Reklama