F.E.A.R. Extraction Point

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

F.E.A.R. Extraction Point – dodatek do gry komputerowej F.E.A.R. Został wydany przez Vivendi w październiku 2006 r. Extraction Point dodaje nowe bronie, wrogów oraz poziomy gracza. Poprawiona została też sztuczna inteligencja przeciwnika. Dodatek do działania wymaga zainstalowanej wcześniej gry F.E.A.R.

Alma Wade jest główną postacią serii gier F.E.A.R., a jednocześnie przedmiotem badań Projektu Origin. Wokół niej toczy się główna fabuła wszystkich części serii.F.E.A.R. – seria gier komputerowych z gatunku FPS wyprodukowanych przez Monolith Productions i Day 1 Studios. Zostały wydane przez firmy Vivendi i WB Games.

Fabuła[ | edytuj kod]

Akcja gry rozpoczyna się 30 sekund po wtargnięciu Almy do helikoptera. Chwilę później główny bohater awangardy F.E.A.R. odzyskuje przytomność po katastrofie lotniczej o jeden z budynków miasta. Jednym z głównych zadań jest przegrupowanie się pozostałego oddziału z helikoptera oraz udanie się jego do szpitala w Auburn. Po drodze postać napotyka opór ze strony sił Repliki, pomimo tego, że Paxton Fettel zginął w głównej części gry. Dodatek kończy się wybuchem helikoptera ratowniczego, który miał za zadanie uratowania gracza oraz monologiem Paxtona Fettela.

Monolith Productions – firma specjalizująca się w tworzeniu gier wideo, założona w październiku 1994 roku w Kirkland, USA. Na początku działalności firma stworzyła demo, bazujące na prototypie systemu Windows, pokazując jego możliwości w grach, dzięki czemu nawiązała współpracę z Microsoftem. Firma wydała silnik 3D LithTech. W 2004 roku Monolith został kupiony przez Time Warner.

Kanoniczność[ | edytuj kod]

Fabuła Extraction Point osadzona jest w alternatywnym świecie w stosunku do fabuły z pierwszej gry. F.E.A.R. 2: Project Origin pomija wydarzenia z obu dodatków – Extraction Point i Perseus Mandate. Jedynie gry stworzone przez Monolith Productions uznawane są za kanoniczne.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. F.E.A.R.: Extraction Point (PC) (pol.). Gry-Online. [dostęp 2015-03-29].
  2. Krystian Smoszna: F.E.A.R.: Extraction Point - recenzja gry (pol.). Gry-Online, 2006-11-03. [dostęp 2015-03-29].
  3. F.E.A.R. Extraction Point PC (ang.). Metacritic. [dostęp 2015-03-29].
Reklama