• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Exatel  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Przedsiębiorca telekomunikacyjny – według określenia zawartego w prawie telekomunikacyjnym, jest to podmiot gospodarczy (przedsiębiorca) uprawniony do wykonywania działalności gospodarczej polegającej na dostarczaniu sieci telekomunikacyjnych, udogodnień towarzyszących lub świadczeniu usług telekomunikacyjnych, przy czym przedsiębiorca telekomunikacyjny uprawniony do:Tomasz Zdzikot (ur. 2 listopada 1979 w Warszawie) – polski prawnik i samorządowiec, radca prawny, w latach 2015–2017 podsekretarz stanu, a w latach 2017–2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, następnie w latach 2018–2020 sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, od 2020 prezes Poczty Polskiej.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. EXATEL się zmienia. exatel.pl, 4 czerwca 2018. [dostęp 2019-03-27].
  2. Tel-Energo zmienia nazwę na Exatel
  3. Urszula Zielińska. Telekom Macierewicza. „Rzeczpospolita”, s. 1, 30 marca 2017. 
  4. O nas. Zarząd. W: Exatel [on-line]. exatel.pl. [dostęp 2019-02-25].
  5. O nas. Rada Nadzorcza. W: Exatel [on-line]. exatel.pl. [dostęp 2019-02-25].
  6. EXATEL SA - 'Najlepszym Partnerem w Biznesie' - ranking Home & Market. www.operatorzy.pl, 2010-10-22. [dostęp 2010-11-02].
  7. Złote i Kryształowe Anteny 2010. www.prnews.pl, 2010-03-25. [dostęp 2010-11-02].
  8. EXATEL wyróżniony tytułem Mazowieckiej Firmy Roku 2010. it.wnp.pl, 2010-10-26. [dostęp 2010-10-29].
  Rafał Magryś (ur. 11 lutego 1977 w Jarosławiu) - podsekretarz stanu w MSW, architekt systemów informatycznych, ekspert w dziedzinie zarządzania projektami IT, archiwista cyfrowy, historyk. Potomek Franciszka Magrysia, poety i działacza chłopskiego.Bezpieczeństwo teleinformatyczne – zbiór zagadnień z dziedziny telekomunikacji i informatyki związany z szacowaniem i kontrolą ryzyka wynikającego z korzystania z komputerów, sieci komputerowych i przesyłania danych do zdalnych lokalizacji, rozpatrywany z perspektywy poufności, integralności i dostępności.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Światłowód – przezroczysta struktura (włóknista, warstwowa lub paskowa), w której odbywa się propagacja światła.
  VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna) – tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.
  Hoteling, kolokacja – usługa (zwykle informatyczna) polegająca na ulokowaniu sprzętu klienta w siedzibie (serwerowni) dostawcy, który zobowiązuje się do utrzymania tego sprzętu.
  Order Virtuti Militari (łac. Męstwu wojskowemu – (cnocie) dzielności żołnierskiej) – najwyższe polskie odznaczenie wojskowe (order), nadawane za wybitne zasługi bojowe. Jest najstarszym orderem wojskowym na świecie, spośród nadawanych do chwili obecnej. Ustanowiony przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 22 czerwca 1792 roku w celu uczczenia zwycięstwa w bitwie pod Zieleńcami po rozpoczęciu wojny polsko-rosyjskiej przeciwko konfederacji targowickiej w obronie Konstytucji 3 Maja. Dewiza orderu brzmi: Honor i Ojczyzna
  Piotr Andrzej Guział (ur. 1975 w Warszawie) – polski polityk lewicowy, współzałożyciel Inicjatywy Mieszkańców Nasz Ursynów, lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrz dzielnicy Ursynów w Warszawie.
  B2B (ang. Business to Business) – nazwa relacji występujących pomiędzy firmami, określana często mianem „klasycznego” e-biznesu. Na światowym rynku business-to-business największą gałąź stanowią informacje biznesowe (raporty branżowe, badania konsumenckie, informacje dotyczące sieci społecznościowych) i stanowią ok. 42% wszystkich wydatków na działania b2b.
  PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. – Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie będąca jednostką dominującą Grupy Kapitałowej PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Grupa Kapitałowa jest największym pod względem przychodów, zainstalowanych mocy wytwórczych oraz wolumenu produkcji energii elektrycznej zintegrowanym pionowo przedsiębiorstwem energetycznym w Polsce. Grupa w obecnym kształcie powstała w 2007 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.