Erasure

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Erasurebrytyjska grupa muzyczna, która powstała w 1985 w Londynie. Grupa została utworzona przez Vince’a Clarke’a, który wcześniej grał i był współzałożycielem Depeche Mode, Yazoo i The Assembly

Nitzer Ebb – grupa muzyczna założona w 1982 r. przez szkolnych kolegów z Essex w Anglii: Douglas McCarthy (śpiew, syntezator), Vaughan (Bon) Harris (syntezatory i perkusja) i David Gooday.A Little Respect – drugi singel brytyjskiego duetu Erasure z trzeciego albumu studyjnego The Innocents. Utwór jest bardzo lubiany, przez co był grany na prawie każdym koncercie zespołu.

Skład zespołu[ | edytuj kod]

 • Vince Clarke – klawisze (ur. 3 lipca 1960)
 • Andy Bell – wokalista (ur. 25 kwietnia 1964)


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Yazoo (w USA znany jako Yaz) – brytyjski zespół muzyczny, utworzony w 1981 roku w Basildon, w hrabstwie Essex. Grupę stworzyli Vincent Clarke (wcześniej grał w grupie Depeche Mode) i Alison Moyet.
  Tomorrow’s World – czternasty album brytyjskiej grupy Erasure wydany w roku 2011. Utwory zostały napisane w domowym studiu V. Clarke’a w Nowym Jorku. Vince Clarke oraz Andy Bell są autorami wszystkich utworów. Producentem krążka jest Frankmusik, zaś mikserem Rob Orton.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Sparks--Amerykańska grupa muzyczna założona w Los Angeles w 1970 przez braci Rona (instrumenty klawiszowe) i Russela Maelów (wokalista). Najbardziej znana z ich kapryśnego podchodzenia do pisania piosenek i ekscentrycznego wizerunku scenicznego. Ich twórczość obejmuje różne style: glam rock, power pop, elektroniczną muzykę taneczną i klasyczny pop.
  „When I Start To „ – pierwszy singel brytyjskiego duetu Erasure z czternastego albumu studyjnego Tomorrow’s World
  Who Needs Love Like That" – pierwszy (debiutujący) singel brytyjskiego duetu Erasure z pierwszego albumu studyjnego Wonderland
  The Human League – brytyjski zespół muzyczny tworzący muzykę nurtu synth pop i new romantic, założony w 1977 roku. Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej innowacyjnych brytyjskich grup początku lat 80.. Ma na swoim koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt. Twórczość The Human League wywarła duży wpływ na oblicze muzyki lat 80., była także inspiracją dla takich zespołów jak Culture Club czy Soft Cell.

  Reklama