• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Elmo

  Przeczytaj także...
  Sendmail jest popularnym serwerem poczty elektronicznej (MTA), rozwijanym od 1979. Autorem pierwszej wersji sendmaila jest Eric Allman, który napisał również jego poprzednika – delivermaila. Oprócz SMTP sendmail oferuje wiele sposobów przesyłania i dostarczania poczty. Sendmail był najpopularniejszym MTA w internecie, co częściowo wynikało z tego, że był standardowym programem tego typu w wielu systemach typu Unix. Ostatnio stracił na popularności ze względu na skomplikowaną konfigurację i problemy z bezpieczeństwem. Jest rozpowszechniany zarówno jako wolne oprogramowanie jak i na licencjach zamkniętych.Post Office Protocol version 3 (POP3) to protokół internetowy z warstwy aplikacji pozwalający na odbiór poczty elektronicznej ze zdalnego serwera do lokalnego komputera poprzez połączenie TCP/IP. Ogromna większość współczesnych internautów korzysta z POP3 do odbioru poczty.
  GNU General Public License – licencja wolnego i otwartego oprogramowania stworzona w 1989 roku przez Richarda Stallmana i Ebena Moglena na potrzeby Projektu GNU, zatwierdzona przez Open Source Initiative. Pierwowzorem licencji była licencja Emacs General Public License. Wersja druga licencji GNU GPL została wydana w roku 1991, a wersja trzecia – 29 czerwca 2007.

  Elmo – klient poczty elektronicznej, działający w środowisku tekstowym (konsola) i zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach.

  Jest w pełni niezależny, do funkcjonowania nie potrzebuje żadnych dodatkowych programów (sendmaila, fetchmaila). Posiada wbudowany filtr antyspamowy, obsługuje operacje wykonywane bezpośrednio na serwerze POP3. Elmo jest rozpowszechniany na licencji GPL.

  6 stycznia 2005 autor programu oficjalnie ogłosił wstrzymanie prac nad rozwojem Elmo.

  Poczta elektroniczna lub krótko e-poczta, (ang. electronic mail krótko e-mail) – usługa internetowa, w nomenklaturze prawnej określana zwrotem świadczenie usług drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych, tzw. listów elektronicznych – stąd zwyczajowa nazwa tej usługi.Fetchmail jest narzędziem pozwalającym na ściągnięcie poczty elektronicznej z zewnętrznych serwerów POP3 lub IMAP na lokalne konto użytkownika w systemach uniksopodobnych. Autorem tego oprogramowania jest Eric S. Raymond. Fetchmail został użyty jako przykład modelu rozwoju oprogramowania open source w książce The Cathedral and the Bazaar. Fetchmail rozpowszechniany jest na licencji GNU GPL.

  26 października 2010 projekt Elmo zyskał nowego opiekuna – Arnolda Shade'a.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Witryna projektu Elmo
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.66 sek.