• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ekipa z New Jersey  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.Jersey Shore Massacre to amerykański film fabularny z 2014 roku, horror komediowy w reżyserii Paula Tarnopola. W filmie w rolach głównych wystąpili Danielle Dallacco, Angelica Boccella, Giovanni Roselli oraz aktor-kulturysta Brett Azar. Światowa premiera obrazu odbyła się 22 sierpnia 2014, cztery dni później projekt wydano na dyskach DVD/Blu-ray. Tytuł filmu odnosi się do programu telewizyjnego Jersey Shore.

  Ekipa z New Jersey (Jersey Shore) − amerykański program telewizyjny typu reality show. Premierowy odcinek został wyemitowany 3 grudnia 2009 roku na antenie MTV.

  Program opowiada o grupie 8 nieznajomych, którzy wprowadzają się do jednego domu i spędzają wspólnie wakacje na Jersey Shore. Drugi sezon opowiada to tej samej grupie, tym razem już przyjaciół, którzy w ucieczce przed zimnem spędzają wolny czas w Miami. Sezon trzeci to powrót do Jersey Shore. W czwartym sezonie, którego premiera miała miejsce 4 sierpnia 2011, Ekipa z Jersey Shore przenosi się do Włoch. Stacja MTV zapowiedziała już także emisję piątego sezonu na 2012 rok. Premiera szóstego, jak i ostatniego sezonu odbyła się w tym samym roku.

  Snooki i JWoww (ang. Snooki & Jwoww, czasami tłumaczone jako Snooki & JWoww lub Snooki & JWOWW) – amerykański program telewizyjny typu reality show. Premierowy odcinek został wyemitowany 21 czerwca 2012 roku na antenie MTV, zaś w Polsce pojawił się 16 września 2012 roku w MTV Polska. Jest to spin-off programu reality show Ekipa z New Jersey, w której występują Nicole "Snooki" Polizzi i Jennifer "JWoww" Farley.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Historia programu[ | edytuj kod]

  Producent VH1 - Anthony Beltempo, jako pierwszy wpadł na pomysł programu, który skupiałby się na stylu życia określanym jako "Guido". Producent wykonawczy SallyAnn Salsano, która wcześniej była odpowiedzialna za produkcję innego show emitowanego na antenie stacji MTV - Zakochaj się w Tili Tequili, opracowała ten pomysł inspirując się swoimi wakacjami w wynajętym domku na Jersey Shore. Dyrektor MTV Networks - Van Toffler zdecydował, że seria w stylu "głośni, młodzi, odważni" bardziej pasuje do ramówki MTV niż VH1.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Amerykanie włoskiego pochodzenia (ang. Italian Americans) – obywatele Stanów Zjednoczonych posiadający włoskich przodków lub włoscy imigranci do USA.
  Zakochaj się w Tili Tequili ("A shot at love with Tila Tequila") to amerykański program telewizyjny typu reality show, wzorowany na programie randkowym Kawaler do wzięcia. Premierowy odcinek został wyemitowany 9 października 2007 roku na antenie MTV. Gwiazdą programu jest biseksualna, amerykańska modelka, urodzona w Singapurze - Tila Tequila. Uczestnicy - 16 heteroseksualnych mężczyzn oraz 16 lesbijek, mieszkają w domu Tili, dzielą jedno łóżko i rywalizują o jej uwagę i względy. Do wyjawienia orientacji Tili doszło dopiero w trakcie trwania programu, po wyeliminowaniu pierwszych 10 osób. Dziesięcioodcinkowy program został wyprodukowany przez firmę 495 Productions oraz MTV. Zakochaj się w Tili Tequili II wyemitowano 22 kwietnia 2008 roku.
  Jersey Shore Shark Attack – amerykański film akcji z gatunku science fiction z 2012 roku w reżyserii Johna Shepphirda.
  University of Chicago (pol. Uniwersytet Chicagowski, Uniwersytet w Chicago) – jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, założony w 1890 przez przedsiębiorcę i twórcę koncernu Standard Oil Johna D. Rockefellera w Chicago. Jest to uczelnia prywatna, na której studiuje ok. 14 tys. osób, z czego zaledwie 4515 to studenci studiów licencjackich (ang.: undergraduates).
  VH1 (VH-1: Video Hits One do 1994 roku) jest amerykańskim kanałem telewizji kablowej, utworzonym w styczniu 1985 roku, przez Warner-Amex Satellite Entertainment, oddział Warner Communications, właścicieli MTV. VH1 i MTV są obecnie częścią MTV Networks, oddziału Viacom.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  Viacom Media Networks (znane do 2011 roku jako MTV Networks) – korporacja medialna należąca do koncernu Viacom. Założona została w 1984 roku, po tym jak Warner Communications i American Express połączyły się w Warner-Amex Satellite Entertainment, postanowiono część poświęconą telewizji kablowej oddzielić i tak właśnie utworzono Viacom Media Networks.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.864 sek.