Eisfeld

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eisfeldmiasto w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia w powiecie Hildburghausen nad rzeką Werrą.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Do 30 grudnia 2013 miasto pełniło funkcję „gminy realizującej” dla gminy wiejskiej Bockstadt, ale następnego dnia gmina ta została przyłączona do miasta i stała się automatycznie jego dzielnicą.

Od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2018 miasto pełniło podobnie funkcję „gminy realizującej” (niem. erfüllende Gemeinde) dla gminy wiejskiej Sachsenbrunn, która następnego dnia została przyłączona do miasta i stała się również jego dzielnicą.

Współpraca[ | edytuj kod]

Miejscowości partnerskie:

Rzeka – naturalny, powierzchniowy ciek płynący w wyżłobionym przez erozję rzeczną korycie, okresowo zalewający dolinę rzeczną. W Polsce przyjmuje się, że rzekę stanowi ciek o powierzchni dorzecza powyżej 100 km².Werra - rzeka w centralnych Niemczech o długości 292 km. Werra przepływa przez trzy kraje związkowe: Dolną Saksonię, Hesję i Turyngię (kolejność alfabetyczna). Źródło rzeki znajduje się koło Eisfeld (Powiat Hildburghausen, południowa Turyngia). Łączy się z Fuldą, aby utworzyć Wezerę.
 • Ahorn, Bawaria
 • Ham, Francja
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Thüringer Landesamt für Statistik, Erfurt
 • Warto wiedzieć że... beta

  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Sachsenbrunn – dzielnica miasta Eisfeld w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, w powiecie Hildburghausen. Do 31 grudnia 2018 samodzielna gmina.
  Ahorn – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Frankonia, w regionie Oberfranken-West, w powiecie Coburg. Leży na południe od Coburga, nad rzeką Itz, przy drodze B4 i B303.

  Reklama