Eduardo Capetillo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eduardo Capetillo Vásquez (ur. 13 kwietnia 1970 w Meksyku) – meksykański aktor grający w telenowelach oraz piosenkarz. Znany między innymi jako Sergio Santibañez w telenoweli Marimar oraz jako Miguel Gutiérrez w telenoweli Camila.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Życie prywatne[ | edytuj kod]

5 lipca 1994 ożenił się z aktorką i piosenkarką Bibi Gaytán. Mają pięcioro dzieci: trzech synów - Eduardo (ur. 17 sierpnia 1994) oraz bliźniaki - Manuela i Daniela (ur. 20 czerwca 2014) i dwie córki - Anę Paulę (ur. 1997) i Alejandrę (ur. 1999).

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Kobieta ze stali (hiszp. Soy Tu Dueña, 2010) – meksykańska telenowela wyprodukowana przez kanał telewizyjny Televisa. Jest to remake telenoweli z 1995 roku pt. La Dueña.
Marimar – meksykańska telenowela z 1994 roku. Druga telenowela z Trylogii o Mariach (Trilogía de las Marías), którą również tworzą María Mercedes i Maria z przedmieścia z Thalíą w roli głównej. Oprócz ról tytułowych aktorka wykonała także piosenki przewodnie do wszystkich trzech części trylogii.
Camila – meksykańska telenowela wyprodukowana w 1998 roku. Jest to remake telenoweli "Viviana" z 1978 roku. W rolach głównych Bibi Gaytán i Eduardo Capetillo oraz Adamari López.
Bibi Gaytán (właściwie Silvia Viviana Gaytán Barragán, ur. 27 stycznia 1972 w Tapachula, Chiapas, Mexico) - meksykańska aktorka i piosenkarka. Najbardziej znana z roli tytułowej bohaterki w telenoweli Camila. Od 1994 zamężna z Eduardo Capetillo. W latach 1989 - 1991 była wokalistką w zespole Timbiriche.

Reklama