Edgware Road (stacja metra na Bakerloo Line)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Edgware Road – stacja metra londyńskiego leżąca na trasie Bakerloo Line w dzielnicy City of Westminster. Bywa często mylona z inną stacją o nazwie Edgware Road, położoną od niej w odległości 150 metrów i stanowiącą zupełnie odrębną konstrukcję. Aby położyć kres zamieszaniu, we wrześniu 2007 w Zgromadzeniu Londynu (którego władzom podlega metro) zgłoszony został pomysł przemianowania jej na Church Street Market. Jak dotąd nie zapadła w tej sprawia żadna decyzja.

Zgromadzenie Londynu (ang. London Assembly) – zgromadzenie, obradujące w Londynie, jest częścią Greater London Authority, które kontroluje działalność burmistrza. Składa się z 25 członków, wybieranych w tym samym czasie co burmistrz. Zgromadzenie może większością 2/3 głosów zmienić roczny budżet gminy, badać inne kwestie ważne dla londyńczyków (transport, kwestie środowiskowe itp.), publikować swoje ustalenia i zalecenia oraz przedstawiać propozycje burmistrzowi. Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Stacja posiada nadziemny budynek wejścia z charakterystyczną dla Bakerloo Line elewacją wykładaną brązową terakotą. Znajduje się w pierwszej (centralnej) strefie biletowej. Rocznie korzysta z niej ok. 3,5 mln pasażerów.

Wejście na stację

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Transport for London [dostęp 24.08.2008]
Reklama