Ede (Holandia)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ede (wymowa ) – miasto i gmina we wschodniej Holandii w prowincji Gelderland. Miasto Ede ma 105 994 mieszkańców (2012).

Holandia jest obecnie podzielona na 12 europejskich prowincji, które dzielą się na 355 gmin (gemeente) oraz 3 karaibskie gminy specjalne. Geldria (niderl. Gelderland, Provincie Gelderland) – największa prowincja Holandii położona pomiędzy rzekami IJssel, Moza i Ren.

Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

 • Czechy Chrudim
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. ede.nl: Burgemeester (niderl.). [dostęp 2014-07-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-07-14)].
 • World Gazeteer
 • Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama