Eddy Arnold

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eddy Arnold (ur. 15 maja 1918 w Henderson, zm. 8 maja 2008 w Nashville) – amerykański muzyk country odznaczony Narodowym Medalem Sztuk.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

W 1936 zadebiutował w radiu. W wieku 18 lat odszedł z domu i rozpoczął karierę w Grand Ole Opry. Był wokalistą zespołu Pee Wee King. W 1944 nagrał swoją pierwszą płytę. Pierwszym jego sukcesem było wydanie w 1946 płyty That’s How Much I Love You. Zdobył przydomek „Tennessee Plowboy”. W latach 1947–1948 na 20 piosenek 13 zdobyło 1. miejsce na listach przebojów muzyki country. W 1955 wyjechał do Nowego Jorku, by móc zagrać z orkiestrą Hugo Winterhaltera. Nagrał z nimi albumy Cattle Call, The Richest Man (in the World). Pozwoliło mu to wyjść z kręgu muzyki country. Wraz z nadejściem ery rock and rolla jego popularność spadała.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

W 1964 rozpoczął współpracę z Jerrym Purcellem. Ponownie zaczął odnosić sukcesy. Nagrał wówczas piosenkę Make The World Go Away. Współpraca z Billem Russellem ukształtowała jego styl lat 60. Koncertował z wieloma orkiestrami symfonicznymi we wszystkich miastach stanu Nowy Jork. Udało mu się dać dwa koncerty w Carnegie Hall. Pokazał się fanom z Hollywood w swoim domu Coconut Grove. Na jego koncerty w Las Vegas i Lake Tahoe wyprzedano wszystkie bilety. W latach 40. nagrał 4 albumy w wytwórni MDM Records. Były wśród nich największe przeboje I Wish That I Had Loved You Better, który był jednym z 20 przebojów roku 1974. Po tym sukcesie wydał płytę w wytwórni RCA Eddy oraz singel Cowboy. W 1999 zagrał koncert w Hotelu Orleans w Las Vegas z okazji swoich 81. urodzin.

Orkiestra symfoniczna – zespół instrumentalny przeznaczony do wykonywania wielkich dzieł muzycznych: symfonii, koncertów, oper i baletów w czasie koncertów w teatrach muzycznych i na otwartym powietrzu.Carnegie Hall – nowojorska sala koncertowa, jedna z najbardziej prestiżowych na świecie. Mieści się w Nowym Jorku przy 57 ulicy i 7 alei. Dokładny adres to Carnegie Hall 881 Seventh Avenue, NY 10019-3210

W 2005 roku zrealizował swój ostatni album: After All These Years.

Grand Ole Opry to amerykańska audycja radiowa country nadawana w każdą sobotę z Nashville przez radio WSM. Jest to najważniejsza radiowa audycja country na świecie i jednocześnie najstarsza nadawana nieprzerwanie audycja radiowa w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy raz została wyemitowana 28 listopada 1925.Las Vegas (wymowa:/lɑːs ˈveɪɡəs/) – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada, w hrabstwie Clark. Na arenie międzynarodowej kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami. Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta Grzechu.
Warto wiedzieć że... beta

Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
Nashville – miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica stanu Tennessee, położone nad rzeką Cumberland. Obszar metropolitalny Nashville–Davidson–Murfreesboro–Franklin liczy blisko 2 mln mieszkańców. Jest stolicą hrabstwa Davidson (miasto i hrabstwo ma jeden samorząd od 1963).
Henderson - miasto w USA, w stanie Tennessee, w hrabstwie Chester. Według danych z 2000 roku miasto miało 5670 mieszkańców.
BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).
Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama