Eberbach (powiat Rhein-Neckar)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eberbachmiasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, w powiecie Rhein-Neckar-Kreis, siedziba wspólnoty administracyjnej Eberbach. Leży w Parku Krajobrazowym Dolina Neckaru-Odenwald, nad ujściem Itter do Neckar, ok. 25 km na północny wschód od Heidelbergu, przy drogach krajowych B37, B45 i linii kolejowej Heilbronn-Heidelberg.

Powiat Rhein-Neckar (niem. Rhein-Neckar-Kreis) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar. Stolicą powiatu jest miasto na prawach powiatu Heidelberg, które jednak do powiatu nie należy.Heidelberg – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, nad Neckarem. Siedziba powiatu Rhein-Neckar, jednak do niego nie należy. Liczba mieszkańców wynosi 147 312 (31 grudnia 2010), a powierzchnia miasta 108,83 km².

Osoby urodzone w Eberbach[ | edytuj kod]

 • Rudolf Epp, malarz
 • Galeria[ | edytuj kod]

 • Hotel "Zum Karpfen"

 • Neckar

 • Dawna łaźnia

 • Współpraca[ | edytuj kod]

 • Francja Thonon-les-Bains, Francja
 • Stany Zjednoczone Ephrata, Stany Zjednoczone
 • Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Droga krajowa 37 (Bundesstraße 37, B 37) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi wschód, zachód od skrzyżowania z drogą B40 w Kaiserslautern w Nadrenii-Palatynacie przez Neckarsteinach w Hesji do skrzyżowania z drogą B27 w Mosbach w Badenii Wirtembergii.
  Miasteczko (łac. oppidum, niem. Städtlein, Städtchen, Markt, Flecken, jid. sztetl) – prawno-administracyjna jednostka osadnicza o charakterze przejściowym między miastem a wsią, z charakterystycznym handlowo-przemysłowym (dawniej rzemieślniczym) wyodrębnieniem specjalności i analogiczną morfologią i infrastrukturą co (małe) miasto.
  Droga krajowa 45 (Bundesstraße 45, B 45) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi północ południe od skrzyżowania z drogami B39 i B292 na obwodnicy Sinsheimu w Badenii-Wirtembergii do skrzyżowania z drogą B3 w Wöllstadt w Hesji.
  Thonon-les-Bains – miejscowość i gmina we Francji, leżąca nad Jeziorem Genewskim, u podnóża Alp Sabaudzkich, w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Górna Sabaudia.

  Reklama