East Riding of Yorkshire (dystrykt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

East Riding of Yorkshire – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym East Riding of Yorkshire w Anglii. Ośrodkiem administracyjnym jednostki jest Beverley.

Beverley – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber, ośrodek administracyjny jednolitej jednostki administracyjnej (unitary authority) East Riding of Yorkshire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 29 110 osób.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Britannica
  2. Population Estimates for UK, England and Wales, Scotland and Northern Ireland - Office for National Statistics, www.ons.gov.uk [dostęp 2017-10-22] (ang.).
  3. Ordnance Survey linked data
  4. How to contact us (ang.). East Riding of Yorkshire Council. [dostęp 2016-01-03].
Reklama