• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • EMI  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Funt szterling (ang. pound sterling, £), nieoficjalna nazwa funt brytyjski, symbol międzynarodowy GBP – oficjalna jednostka monetarna w Wielkiej Brytanii.BEC Recordings (BEC) − amerykańska wytwórnia płytowa zajmująca się promocją muzyki z gatunku rocku chrześcijanskiego, marka wydawnicza wytwórni Tooth & Nail Records.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Citigroup wrestles EMI from Guy Hands's grasp (ang.). guardian.co.uk. [dostęp 2011-02-04].
  2. Profile: British music giant EMI (ang.). bbc.co.uk. [dostęp 2011-02-04].
  3. Bank przejął za długi. Były miliardowe. biznes.interia.pl. [dostęp 2011-02-04].
  4. Zadłużona wytwórnia EMI sprzeda studio Abbey Road. Forsal.pl, 17 lutego 2010.
  5. David Guetta Extends Contract With EMI, Credits Label's Devotion | Hollywood Reporter, www.hollywoodreporter.com [dostęp 2017-11-23] (ang.).
  6. Edyta Gorniak* - Edyta Gorniak, Discogs [dostęp 2019-08-27] (ang.).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona
 • Real World Records – brytyjska wytwórnia fonograficzna założona przez Petera Gabriela, by nagrywać i produkować muzykę z gatunku world music.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Solid State Records - amerykańska wytwórnia muzyki chrześcijańskiej, jeden z oddziałów wytwórni Tooth & Nail Records. Podobnie jak Tooth & Nail Records, Solid State również zajmuje się wydawaniem i dystrybucją muzyki nagrywanej przez zespoły, które grają hardcore, metalcore itd. Pomimo tego, wiele zespołów, które podpisały z ów wytwórnią kontrakt nie uważają się za chrześcijańskie, jak Stretch Arm Strong, The Agony Scene, He Is Legend czy Training for Utopia. Faktem jest, iż członkowie tych zespołów są chrześcijanami nie oznacza, iż grają muzykę o takowej tematyce.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Citigroup powstał w 1998 roku w wyniku fuzji Citicorp i Travelers Group. W ten sposób powstał największy, pod względem kapitalizacji rynkowej, dostawca usług finansowych na świecie.
  The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.
  Virgin Records – brytyjska wytwórnia płytowa założona przez Richarda Bransona, Simona Drapera i Nika Powella w 1972 roku. Przesiębiorstwo odniosło światowy sukces, podpisując kontrakty z tak znanymi wykonawcami jak Roy Orbison, Devo, Genesis, Keith Richards, Janet Jackson, Culture Club, Simple Minds, Lenny Kravitz, The Smashing Pumpkins, czy Mike Oldfield.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.027 sek.