• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • E7 - trasa europejska  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Oloron-Sainte-Marie – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Akwitania-Limousin-Poitou-Charentes, w departamencie Pireneje Atlantyckie.Zuera – miasto i gmina, znajdująca się w prowincji Saragossa w regionie Aragonia w Hiszpanii, 25 km na pn. od Saragossy.
  Przebieg trasy E7[ | edytuj kod]
 • Francja: Pau - Oloron-Sainte-Marie - Lurbe-Saint-Christau - Somport
 • Hiszpania: Somport - Jaca - Sabiñánigo - Nueno - Huesca - Zuera - Saragossa
 • Stary system numeracji[ | edytuj kod]

  Do 1985 obowiązywał poprzedni system numeracji, według którego oznaczenie E7 dotyczyło trasy RzymWiedeńWarszawa o naastępującym przebiegu: RzymOrtePerugiaCesenaForlìBoloniaFerraraPadwaMestreCervignanoUdineTarvisioVillachBruck an der MurWiedeńDrasenhofenBrnoOłomuniecCzeski CieszynKrakówRadomWarszawa. Arteria E7 była wtedy zaliczana do kategorii „A”, w której znajdowały się główne trasy europejskie.

  Brno (niem. Brünn, łac. Bruna, dawna nazwa polska Berno) – miasto statutarne na Morawach w Czechach, położone w południowo-wschodniej części kraju u zbiegu rzek Svratki i Svitavy. Drugie co do wielkości miasto Czech, największe miasto Moraw, stolica kraju południowomorawskiego i okręgu terytorialnego kraj południowomorawski.Villach (słoweń. Beljak, dawniej czes. Bělák) – miasto w południowo-wschodniej Austrii (region – Karyntia) w pobliżu granicy ze Słowenią i Włochami. Miejscowość wypoczynkowa w Alpach Karynckich, położona w dolinie Drawy.

  Drogi w ciągu dawnej E7[ | edytuj kod]

  Lista dróg opracowana na podstawie materiału źródłowego

  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).
  Radom – miasto na prawach powiatu w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, położone nad rzeką Mleczną.
  Czeski Cieszyn (czes. Český Těšín, niem. Tschechisch Teschen) – miasto we wschodniej części Czech, w kraju morawsko-śląskim, siedziba gminy z rozszerzonymi uprawnieniami. Leży na Pogórzu Śląskim, nad Olzą. Współczesne administracyjne pojęcie „miasto Czeski Cieszyn” odnosi się do lewobrzeżnej części, stanowiącego pod względem przestrzennym i społecznym jedną całość, ośrodka miejskiego, którego część prawobrzeżna należy do Polski i nosi oficjalną nazwę „Cieszyn”.
  Nueno – gmina w Hiszpanii, w prowincji Huesca, w Aragonii, o powierzchni 147,24 km². W 2011 roku gmina liczyła 567 mieszkańców.
  Forlì – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Emilia-Romania, jest stolicą prowincji Forlì-Cesena. Patronem Forli jest św. Peregryn Laziosi (patron chorych na raka).
  Ferrara – miasto w północnych Włoszech, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Ferrara, ok. 50 km na NNW od Bolonii, nad rzeką Pad, która płynie 5 km na północ od centrum. Według danych na rok 2004 gminę zamieszkuje 130 461 osób (322,9 os./km²).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.