Dzielnica XVIII Nowa Huta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kombinat

Dzielnica XVIII Nowa Hutadzielnica, jednostka pomocnicza gminy miejskiej Kraków. Do 1990 r. wchodziła w skład dzielnicy Nowa Huta. Jest to największa pod względem powierzchni dzielnica Krakowa. Przewodniczącym zarządu dzielnicy jest Stanisław Moryc.

Centrum D – osiedle Krakowa wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, nie stanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy.Osiedle Ogrodowe (dawniej A-Zachód) – osiedle w Krakowie wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, niestanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy. Znajduje się pomiędzy ulicami Mierzwy (dawniej ZMPowców), Gajocha (dawniej Komunistycznej Partii Polski), Zuchów (obecnie też), Jana Pawła II (dawniej Rewolucji Kubańskiej).

Siedziba zarządu[ | edytuj kod]

Osiedle Centrum B 6, 31-927 Kraków Telefon: 12 644 7840

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Dzielnica XVI Bieńczyce – dzielnica, jednostka pomocnicza gminy miejskiej Kraków. Do 1990 r. wchodziła w skład dzielnicy Nowa Huta.
Centrum C – osiedle Krakowa wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, niestanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy.
Osiedle Krakowiaków (do roku 1958 osiedle C-2 Północ) – osiedle w Krakowie wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, nie stanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy.
Centrum E – osiedle w Krakowie wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, niestanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy. Od północy sąsiaduje z Aleją Jana Pawła II, od północnego zachodu z Placem Centralnym, od południa z użytkiem ekologicznym Łąki Nowohuckie, a od wschodu z parkiem im. Stefana Żeromskiego.
Osiedle Lesisko - osiedle w Krakowie wchodzące w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, niestanowiące jednostki pomocniczej niższego rzędu w ramach dzielnicy.
Stryjów – obszar Krakowa wchodzący w skład Dzielnicy XVIII Nowa Huta, dawna wieś. W 1951 r. został przyłączony do miasta.
Od 27 marca 1991 Kraków podzielony jest na 18 dzielnic oznaczonych cyframi rzymskimi i nazwami. Podział ten wprowadziła uchwała Nr XXI/143/91 Rady Miasta Krakowa z dnia 27 marca 1991 r.; obecne granice zostały ustalone uchwałą Nr XVI/192/95 z dnia 19 kwietnia 1995 r.. 26 września 2006 Rada Miasta Krakowa zadecydowała w formie uchwały o utworzeniu jednostki pomocniczej niższego rzędu funkcjonującej w ramach dzielnicy (Dzielnicy X Swoszowice) – Osiedla Uzdrowisko Swoszowice.

Reklama