Dyskusja szablonu:Autostrady w Niemczech

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W obecnej formie szablon jest kopią szablonu z niemieckiej Wikipedii, i zawiera numery wszystkich niemieckich autostrad: istniejących, planowanych, i tych które niegdyś były planowane, ale z różnych powodów ich budowa została wstrzymana. W obecnej formie autostrady w dwóch ostatnich kategoriach są zaznaczone nieco inną czcionką, ale nie jest to zbyt czytelne. Co więcej autostrady które nigdy nie będą zbudowane są być może ciekawostką historyczną dla Niemców, ale dla czytelników polskiej Wikipedii nie mają większego znaczenia.

Tak więc, może lepszym wariantem byłby podział autostrad na trzy jasne kategorie w szablonie, albo nawet całkowite usunięcie autostrad w drugiej i szczególnie w trzeciej kategorii. Balcer 02:05, 14 mar 2006 (CET)

Jak spojrzałem w historię szablonu, to wydaje mi się, że osobą która wprowadziła te autostrady do szablonu jest niejaki user:Balcer i może jego wypadałoby zapytać o zdanie :-). Tak na poważnie: ja bym usunął z szablonu ostatnią grupę (kiedyś planowanych), tak jak w polskich autostradach pominęliśmy A3. Zresztą tej samej zasady trzymaliśmy się przy tworzeniu kolejnych szablonów z listami autostrad. Zostawiamy istniejące i planowane z szansą na rezlizację. ~malarz pl 07:39, 14 mar 2006 (CET)

Po prostu byłem ciekawy co inni użytkownicy piszący o autostradach myślą na ten temat. Właśnie usunąłem te autostrady które nigdy nie będą zbudowane. Pozostaje jeszcze kwestia czy warto w jakiś sposób wyodrębnić autostrady jeszcze nieistniejące. Balcer 17:14, 14 mar 2006 (CET)

Wg mnie musimu zastosować takie same podejście (choć mniejsza objętość artykułu) co do poslkich A. Czyli jezeli plany ich budowy nie sa anulowane to niech zostaną. ~malarz pl 18:30, 14 mar 2006 (CET)

A65 i A652[edytuj kod]

Nie lepiej tak zmodyfikować szablon że link z napisem "A652" będzie linkiem do A65 i to bez redirectów ?? Na innych wiki tak jest

MiKO101 gadajcie ;) 15:56, 5 gru 2007 (CET)

Reklama