Droga krajowa B60 (Austria)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.droga-A .naglowek{color:white;background:red}.mw-parser-output .infobox.droga-S .naglowek{color:white;background:dodgerblue}.mw-parser-output .infobox.droga-GP .naglowek{color:white;background:brown}.mw-parser-output .infobox.droga-E .naglowek{color:white;background:green}.mw-parser-output .infobox.droga-AH .naglowek{color:white;background:#252E79}.mw-parser-output .infobox.droga-default .naglowek{color:white;background:#8898BF}

Droga krajowa B60 (Leitha Straße) – droga krajowa Austrii. Arteria zaczyna się na skrzyżowaniu z B17 w leżącym na południe od Wiednia mieście Wiener Neustadt. B60 prowadzi stąd w kierunku północno-wschodnim przez Pottendorf (węzeł z A3) do skrzyżowania z Preßburger Straße na obrzeżach Portu Lotniczego Schwechat.

Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.Droga krajowa B17 (Wiener Neustädter Straße) – droga krajowa w Austrii. Arteria łączy Wiedeń z leżącymi na południe od niego miastami Wiener Neustadt, Neunkirchen i Gloggnitz. Trasa biegnie równolegle do autostrady A2, a następnie do drogi ekspresowej S6. W leżącym na obrzeżach Wiednia Wiener Neudorf droga prowadzi wspólnym śladem z B11. Przy B17 położone jest ogromne centrum handlowe "Shopping City Süd".

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Austria – mapa samochodowa. Warszawa: wyd. Demart, 2007. ISBN 978-83-7552-028-6.
  • Wiener Neustadt – miasto w północno-wschodniej Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, na południe od Wiednia, jest położone na wysokości 265 m n.p.m. i liczy 39.208 mieszkańców (2001). Miasto zostało założone w 1192 roku przez Babenbergów jako twierdza przeciw Węgrom, w 1350 roku uzyskało prawa miejskie. Od 1841 roku w mieście znajduje się stacja kolejowa Wiener Neustadt Hauptbahnhof, która stanowi jeden z największych węzłów kolejowych w Austrii.Pottendorf – gmina targowa w Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w powiecie Baden. Liczy 6 469 mieszkańców (1 stycznia 2014).
    Warto wiedzieć że... beta

    Droga krajowa B9 (Preßburger Straße) (pl. Droga Bratysławska) - droga krajowa we wschodniej Austrii łącząca przedmieścia słowackiej Bratysławy z Wiedniem. Arteria jest jedno-jezdniowa. Trasa biegnie równolegle do Dunaju. Od węzła z Autostradą Wschodnią prowadzi wzdłuż niej. Droga B9 kończy się w Wiedniu na skrzyżowaniu Brucker Straße. Do 20 listopada 2007, czyli do dnia otwarcia autostrady A6, B9 była fragmentem trasy europejskiej E58.

    Reklama