Droga krajowa B55 (Austria)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Droga krajowa B55 (Kirchschlager Straße) - droga krajowa w Austrii. Arteria zaczyna się na skrzyżowaniu z B54 w pobliżu 69 kilometra prowadzącej z Wiednia autostrady A2 i biegnie w kierunku wschodnim. Za miejscowością Kirchschlag in der Buckligen Welt droga wkracza na teren Burgenlandii i prowadzi do skrzyżowania z Günser Straße tuż przy dawnym przejściu granicznym z Węgrami.

Autostrada A2 (niem. Autobahn A2) także Süd Autobahn (autostrada południowa) – najdłuższa autostrada w Austrii. Między węzłami Sinabelkirchen i Villach - z trasą europejską E66, zaś między węzłem Salzburg a granicą Włoch - z trasą europejską E55.Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Austria - mapa samochodowa. Warszawa: wyd. Demart, 2007. ISBN 978-83-7552-028-6.
Droga krajowa B54 (Wechsel Straße) – droga krajowa we wschodniej Austrii biegnąca równolegle do Autostrady Południowej. Arteria zaczyna się na południe od Wiednia w miasteczku Wiener Neustadt. Jedno-jezdniowa szosa kieruje się z niej w kierunku południowym do Hartberg gdzie krzyżuje się z Burgenland Straße. Od Hartberg droga prowadzi na południowy zachód do Gleisdorf gdzie kończy swój bieg.Droga krajowa B61 (Günser Straße) – droga krajowa we wschodniej Austrii. Arteria łączy pośrednio Wiedeń (dzięki Burgenland Straße oraz S31) z węgierskim miastem Szombathely. Droga jest jedno-jezdniowa i prowadzi z miasta Oberpullendorf do dawnego przejścia granicznego z Węgrami. Na terenie Węgier kontynuacją B61 jest tamtejsza droga nr 87.
Warto wiedzieć że... beta

Burgenland (węg. Őrvidék, chorw. Gradišće) – najbardziej wysunięty na wschód i najmłodszy kraj związkowy Austrii.
Węgry (węg. Magyarország) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej, od 1955 członek ONZ, od 1999 członek NATO, od 2004 członek Unii Europejskiej.

Reklama