Droga krajowa B300 (Niemcy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.droga-A .naglowek{color:white;background:red}.mw-parser-output .infobox.droga-S .naglowek{color:white;background:dodgerblue}.mw-parser-output .infobox.droga-GP .naglowek{color:white;background:brown}.mw-parser-output .infobox.droga-E .naglowek{color:white;background:green}.mw-parser-output .infobox.droga-AH .naglowek{color:white;background:#252E79}.mw-parser-output .infobox.droga-default .naglowek{color:white;background:#8898BF}


Droga krajowa 300 (niem. Bundesstraße 300, B 300) – – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi północ południe od skrzyżowania z drogą B16 na obwodnicy Abensberg do skrzyżowania z drogą B11 we Freising w Bawarii.

Augsburg – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, siedziba rejencji Szwabia, regionu Augsburg oraz powiatu Augsburg, chociaż do niego nie należy. Leży nad rzekami Lech i Wertach, na przedgórzu alpejskim na wysokości 494 m n.p.m.Freising (pol. hist. Fryzynga; łac. Frisinga; hist. Frigisinga, Freisingen, Freysing) - miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, siedziba powiatu Freising. Leży ok. 33 km na północ od Monachium, nad rzeką Izarą. Miasto zamieszkuje 45 368 osób (31 grudnia 2011).

Miejscowości leżące przy B300[ | edytuj kod]

Münchsmünster, Geisenfeld, Reichertshofen, Pörnbach, Weichenried, Hohenwart, Waidhofen, Schrobenhausen, Peutenhausen, Kühbach, Aichach, Dasing, Friedberg, Augsburg, Diedorf, Gessertshausen, Ustersbach, Ried, Ziemetshausen, Thannhausen, Ursberg, Krumbach, Ebershausen, Kettershausen, Babenhausen, Winterrieden, Boos, Niederrieden, Heimertingen, Memmingen.

Droga krajowa 16 (Bundesstraße 16, B 16) – niemiecka droga krajowa przebiegająca ze wschodu na południe od skrzyżowania z drogą B85 koło Rodingu przez Regensburg, Manching, Ingolstadt, Donauwörth, Dillingen, do Füssen w Bawarii.Niederrieden – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Unterallgäu, w Szwabii, we wspólnocie administracyjnej Boos, około 24 km na zachód od Mindelheim, nad rzeką Roth, przy drodze B300.

Zobacz też[ | edytuj kod]

 • lista autostrad w Niemczech
 • lista dróg krajowych w Niemczech
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Lista dróg krajowych w Niemczech (niem.)
 • Lista dróg krajowych w Niemczech i w Rzeszy (niem.)
 • B300 w okolicy Hohenwart
  Thannhausen – miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Günzburg, w Szwabii, we wspólnocie administracyjnej Thannhausen, około 25 km na południowy wschód od Günzburga, nad rzeką Mindel, przy drodze B300.Niemieckie autostrady (niem. Bundesautobahn, l.mn. Bundesautobahnen lub BAB) są oznaczane literą A wraz z liczbą. Autostrady w Niemczech o numerach nieparzystych biegną zwykle w kierunku południe-północ. Autostrady o numerach parzystych mają przebieg wschód-zachód (tak jak w Polsce drogi krajowe). Główne trasy (także o znaczeniu międzynarodowych) mają numery od 1 do 9 (np. A 1). Autostrady o numerach dwucyfrowych mają głównie znaczenie regionalne, a trzycyfrowe – regionalne lub lokalne (np. obwodnice miast). Autostrady o oznaczeniach dwu- lub trzycyfrowych są pogrupowane w ten sposób, że pierwsza cyfra oznaczenia wskazuje przybliżone położenie drogi. Np. A 10 – A 19 – okolice Berlina, A 20 – Meklemburgia-Pomorze Przednie, północ kraju, A 241 – okolice Schwerina (również Meklemburgia-Pomorze Przednie). W 2011 roku łączna długość autostrad wynosiła w Niemczech 12 800 km. Większość niemieckich autostrad nie ma ograniczeń prędkości, jednak zalecana prędkość wynosi 130 kilometrów na godzinę.
  Warto wiedzieć że... beta

  Ursberg – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Günzburg, w Szwabii, około 2 km na południowy wschód od Günzburga, przy drodze B300.
  Reichertshofen – gmina targowa w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Ingolstadt, w powiecie Pfaffenhofen an der Ilm, siedziba wspólnoty administracyjnej Reichertshofen. Leży około 15 km na północny zachód od Pfaffenhofen an der Ilm, nad rzeką Paar, przy drodze B13, B300 i linii kolejowej Monachium – Norymberga.
  Gessertshausen – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Augsburg, we wspólnocie administracyjnej Gessertshausen, w Parku Natury Augsburg-Westliche Wälder, około 12 km na południowy zachód od Augsburga, nad rzeką Schmutter, przy drodze B300 i linii kolejowej (Bad Wörishofen - Augsburg; Ulm - Augsburg).
  Ziemetshausen – gmina targowa w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Donau-Iller, w powiecie Günzburg, siedziba wspólnoty administracyjnej Ziemetshausen. Leży w Parku Natury Augsburg – Westliche Wälder, około 25 km na południowy wschód od Günzburga, nad rzeką Zusam, przy drodze B300.
  Pörnbach – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Ingolstadt, w powiecie Pfaffenhofen an der Ilm, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Reichertshofen. Leży około 10 km na północny zachód od Pfaffenhofen an der Ilm, przy drodze B13.
  Friedberg – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Augsburg, w powiecie Aichach-Friedberg. Leży około 15 km na południowy zachód od Aichach, nad rzeką Paar, przy drodze B300 i linii kolejowej Paartalbahn: Ingolstadt-Augsburg.
  Kettershausen – gmina w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, w powiecie Unterallgäu, w Szwabii, we wspólnocie administracyjnej Babenhausen, około 25 km na północny zachód od Mindelheim, nad rzeką Günz, przy drodze B300.

  Reklama