Droga krajowa B26 (Austria)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Droga krajowa B26 (Puchberger Straße) - droga krajowa w Austrii położona na południe od Wiednia. Jedno-jezdniowa arteria zaczyna się w miasteczku Wiener Neustadt i biegnie w kierunku zachodnim. W rejonie miasteczka Puchberg am Schneeberg trasa zmienia kierunek i prowadzi na wschód do Neunkirchen gdzie krzyżuje się z Wiener Neustädter Straße.

Neunkirchen – austriackie miasto w Dolnej Austrii, siedziba powiatu Neunkirchen. Liczba mieszkańców 1 stycznia 2004 roku wynosiła ok. 11,6 tys.Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Austria - mapa samochodowa. Warszawa: wyd. Demart, 2007. ISBN 978-83-7552-028-6.
Wiener Neustadt – miasto w północno-wschodniej Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, na południe od Wiednia, jest położone na wysokości 265 m n.p.m. i liczy 39.208 mieszkańców (2001). Miasto zostało założone w 1192 roku przez Babenbergów jako twierdza przeciw Węgrom, w 1350 roku uzyskało prawa miejskie. Od 1841 roku w mieście znajduje się stacja kolejowa Wiener Neustadt Hauptbahnhof, która stanowi jeden z największych węzłów kolejowych w Austrii.
Reklama