Droga krajowa B21 (Austria)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Droga krajowa B21 (Gutensteiner Straße) - droga krajowa w Austrii położona na południe od Wiednia. Jedno-jezdniowa arteria zaczyna się na północ od Wiener Neustadt i prowadzi w kierunku zachodnim by przez przełęcz Roher dotrzeć do skrzyżowania z Höllental Straße. Dalej droga prowadzi na przełęcz Ochsattel i do miasteczka St. Aegyd am Neuwalde. Później trasa kieruje się do skrzyżowania z B23 i następnie do Mariazell gdzie krzyżuje się z B20.

Droga krajowa B27 (Höllental Straße) - droga krajowa w Austrii położona na południe od Wiednia. Arteria zaczyna się na skrzyżowaniu z Gutensteiner Straße i prowadzi w kierunku południowym doliną rzeki Schwarza do miasta Gloggnitz gdzie krzyżuje się z B17.St. Aegyd am Neuwalde, Sankt Aegyd am Neuwalde – gmina targowa w Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w powiecie Lilienfeld. Liczy 1 977 mieszkańców (1 stycznia 2014).

Odgałęzienia B21a i B21b[ | edytuj kod]

Droga krajowa B21a – krótka, pięciokilometrowa, droga łączy centrum Theresienfeld z drogą B21.

Droga krajowa B21b – krótka, sześciokilometrowa, droga łącząca Wiener Neustadt z drogą B21.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Austria - mapa samochodowa. Warszawa: wyd. Demart, 2007. ISBN 978-83-7552-028-6.
Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.Wiener Neustadt – miasto w północno-wschodniej Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, na południe od Wiednia, jest położone na wysokości 265 m n.p.m. i liczy 39.208 mieszkańców (2001). Miasto zostało założone w 1192 roku przez Babenbergów jako twierdza przeciw Węgrom, w 1350 roku uzyskało prawa miejskie. Od 1841 roku w mieście znajduje się stacja kolejowa Wiener Neustadt Hauptbahnhof, która stanowi jeden z największych węzłów kolejowych w Austrii.
Reklama